• DSD

• Három ok a sok közül, amiért érdemes németül tanulni

• A német világszerte a második leggyakrabban használt nyelv a tudományok területén.
          • A német  nyelv egyike a legfontosabb nyelveknek a kultúra és irodalom területén – Goethe, Kafka és Dürenmatt anyanyelve.
          • A német a legtöbbek által beszélt nyelv az Európai Unió területén.

Az érsekújvári Pázmány Péter Gimnázium 165 éves hagyományokkal rendelkezik.

Az Érsekújvári járás közelebbi és távolabbi régióiból látogatják diákjaink. A nyolc-, ill. a négyéves képzés keretében jelenleg 12 osztályban folyik az oktatás.

Iskolánk általános képzést nyújt társadalomtudományi és természettudományi területen egyaránt. Különös hangsúlyt helyezünk az idegen nyelvek oktatására.

Egy eleven, többnyelvű hagyományokkal rendelkező, modern, családias légkörben zajló diákközpontú oktatás az erősségünk.

A német nyelvnek van

jövője

Némettanulás hatékonyan

Jól képzett némettanárok biztosítják emelt óraszámban az oktatást. Németországi tanulmányok, tanulmányutak, külföldi és belföldi továbbképzések garantálják a tanárok kiváló felkészültségét és az oktatás minőségét. Ennek köszönhetően páratlan lehetőséget kínálunk az Önök gyermekei számára: a felsőfokú (C1 szintű) nyelvvizsga térítésmentes megszerzését. A nyelvvizsga-bizonyítvány kizárólag a kijelölt DSD-iskolákon szerezhető meg.

A hazai tanárok munkáját németországi lektor segíti. Támogatja munkájukat és autentikus képet nyújt Németországról diák és tanár számára egyaránt.

Nagyszerű és egyedülálló lehetőség!

Németoktatás az utolsó évfolyamban

A Német Kultuszminiszterek Konferenciája által támogatott német nyelvi diploma tulajdonosa németországi egyetemeken folytathatja tanulmányait. Saját választása szerint, felvételi vizsga nélkül!

Minőségi németoktatás keretében készülnek fel diákjaink a nyelvvizsgára.

Az oktatás eredménye:

• kiváló kommunikációs készség
          • önállóság, szociális kompetencia
          • projektismeretek
          • nagyobb esély a munkaerőpiacon

A DSD- oktatás

A DSD-program 1999-től létezik Szlovákiában. A heti hét órában történő oktatás alapos nyelvtudást eredményez. A DSD- oklevél tulajdonosa beiratkozhat Németország, ill. Ausztria egyetemeire. A vizsga Magyarországon is akkreditált, a felvételinél többletpontszámot jelent.

Tanulóink szép eredményeket érnek el különféle német nyelvi versenyeken. Évente egy tanuló háromhetes németországi ösztöndíjban részesül. A legkimagaslóbb eredményeket elérő diáknak a német állam a teljes egyetemi képzést finanszírozza Németországban.

Sikeres jövő a német nyelvvel!