• Erasmus+ Think together 2019-2021

• Hlavným cieľom tohto dvojročného projektu spolufinancovaného Európskou úniou je rozvinúť jazykové, manažérske a pedagogické kompetencie pedagógov, ktorí tvoria neoddeliteľnú súčasť medzinárodných projektov na našej škole:

1. Prostredníctvom ovládania anglického jazyka bude mať jeden zamestnanec možnosť aktívne sa zapájať a realizovať nadnárodné stretnutia a projekty. Uľahčí sa práca samotných realizátorov, aspoň v niektorých fázach, nakoľko budú istejší v ústnej a v písomnej komunikácii. Pri nadnárodných stretnutiach sa bude môcť aktívne zapojiť do diskusií. Zvýšime teda jazykové kompetencie jednému zamestnancovi, ktorý budú schopný komunikovať so zahraničnými partnermi, kolegami a bude
          motivovaný zapojiť sa do ďalších medzinárodných projektov. Podľa doteraz realizovaných akcií a na základe doterajších skúseností našej školy plánujeme vyslať 1 zamestnanca na dvojtýždňový zdokonaľovací jazykový kurz do Spojeného kráľovstva. Sme si istí, že sa zlepší v hovorovej angličtine a získa potrebnú motiváciu do ďalšieho vzdelávania.

Kazykový bol plánovaný na leto 2020, ale kvôli pandémii Covid-19 je odložený na neurčito.

2. Riaditeľku plánujeme vyslať na štrukturované vzdelávacie programy v oblasti zvyšovania kvality školy - príklady dobrej praxe, organizácie hodnotenia a kontroly, resp. vedenia. Získané kompetencie nám pomôžu pri stanovení priorít na ďalšie obdobie, aj pri koordinovaní medzinárodných projektov, pri ich hodnotení a kontrole. Rozvinutím manažérskych kompetencií sa uľahčí práca riaditeľky, získa nové inšpirácie na prácu a projekty, po absolvovaní kurzov bude vedieť poskytnúť podnety na
          vypracovanie koncepčného zámeru rozvoja školy na základe dobrej praxe zo zahraničia na ďalšie obdobie. Zvýšia a posilnia sa jej manažérske zručnosti, aby škola mala schopného vedúceho manažéra a zástupcu pri realizácii medzinárodných projektov.

Študijná cesta do Tallinu, Estónska sa uskutočnila 8-14. marca 2020 (PaedDr. Zuzana Peternai, PhD.).

Ďalšia plánovaná študijná cesta bude v apríli 2021 na Island.

3. Učitelia sa oboznámia s rôznymi modernými metódami a nástrojmi vyučovania, ktoré sa dajú využiť v bežnom vyučovaní a ktoré nútia žiakov kriticky rozmýšlať, naučia ich techniky učenia sa, získajú vedomosti o najnovších trendoch vo vyučovaní informatiky (vytvorenie appov, podpora STEM vyučovania pomocou robotiky), dozvedia sa niečo o vyučovacích technikách 21. storočia a zúčastnia sa kurzu štyroch mäkkých zručností: kreativity, kolaborácie, kritického myslenia a komunikácie. Po absolvovaní týchto kurzov a vyskúšaní naučených metód plánujeme organizovať každý rok metodický deň pre pedagogickú obec v regióne na šírenie dobrých príkladov.

Kurz tvorenia appov sa uskutočnil v Dubline, Írsku 12-17.8.2019 (Mgr. Zoltán Soóky).

Kurz Vyučovacích metód 21. storočia sa uskutočnil v Budapešti, Maďarsku 5-9.8.2019 (Mgr. Anita Szabó Révész, Mgr. Anna MIskó Hátas a PaedDr. Tímea Benkő).

Kurz robotiky bol plánovaný na leto 2020 na Cyprus, ako aj kurz The 4 C´ s, ale kvôli pandémii Covid-19 sú odložené na jeseň až zimu 2020.