Trip to England 2011
2011 - ben újra buszra szállunk és megtekintjük Anglia nevezetességeit - szeptember 11-én. A várható program tervezete:
Anglia déli partvidéke és London
Időpont: 2011 tavasz
1. nap: Indulás 4-5.00 körül, tranzitszállás Merlebach-Saarbrücke-ben
2. nap: Délutáni csalagútátkelés (Calais-Folkstone) után városnézés Rye-ban, az ősi erődvárosban, majd az Angol Riviéra egyik központjában, Hastingsben. Szállás egy holiday parkban.
3. nap: Barangolás a vidéki Angliában: Stonehenge: 3-5 000 éves misztikus kőkörök, Salisbury: Anglia legmagasabb tornyú katedrálisa a Magna Charta egyik eredeti példányával, Southampton: középkori városfal, Anglia legszebb városkapuja és innen indult a Titanic 1912-ben. Portsmouth: a haditengerészet egykor legfontosabb kikötője. Szállás a holiday parkban.
4. nap: További vidéki látogatások: Lewes: Sussex grófság történelmi székhelye, kővár, Brighton: az Angol Riviéra fővárosa (Royal Pavilion), Arundel normann-kori vára, majd Chichester: eredetiben fennmaradt középkori vásárváros. Szállás a holiday parkban.
5. nap: Londoni városnézés: Kensington Palota: stílbútorokkal berendezett lakosztályok, Diana hercegnő egykori lakhelye; Natural History Museum: földrengés-imitáció, dinoszaurusz csontvázak, stb; Harrods: a világ legdrágább luxusáruháza és rövid szabadprogram. Szállás a holiday parkban.
6. nap: Kora reggeli csalagútátkelés után továbbutazás Brugge-be, ahol néhány órás városnézés során megtekintjük a belváros nevezetességeit: Grote Markt, Őrtorony, városháza, csatornák, Nagyboldogasszony templom Michelangelo Madonnájával. Szállás Merlebach-Saarbrückben.
7. nap: Egész napos utazás haza rövid megállókkal. Hazaérkezés az esti órákban.
A részvétel várható költsége: legalább 40-44 utas esetén kb. 360 €.
A belépők külön fizetendők: kb. 50-60 Ł.
A program változhat. Nagymértékű üzemanyagár-emelkedés esetén indokolt mértékű árkiigazítás várható.
Jelentkezni újra Peternai tanárnőnél lehet.