Navigácia - Navigáció

Kontakt - Elérhetőség

 • Az iskola neve: Gymnázium Petra Pázmáňa s VJM - Pázmány Péter Gimnázium
  Az iskola címe: Letomostie 3, 94061 Nové Zámky
 • Telefonszám: +421/035 6420859

Mapa - Térkép

Látogatók száma

Počet návštev: 2285792

Erasmus+, Poľsko (Lengyelország)

Narodeniny a meniny - Születésnapok és névnapok

Zajtra (Utorok 29.5.2018)
Jázmin Viktória Jakubovich (II. A)
Tamás Takács (III. A)
Pozajtra (Streda 30.5.2018)

Pondelok 28. 5. 2018

Naše úspechy - Sikereink

Atletika, beh na 100 m - krajské kolo - 3. miesto - Barbabás Valkó (I. A)

Atlétika, 100 m futás - kerületi forduló - 3. hely - Valkó Barnabás (I. A)


Atletika, beh na 100 m - okresné kolo - 1. miesto - Barbabás Valkó (I. A)

Atlétika, 100 m futás - járási forduló - 1. hely - Valkó Barnabás (I. A)


ZENIT Web - celoštátne kolo - kategória Grafik - 1. miesto - Tamás Csanda (I.A)

ZENIT Web - országos forduló - kategória Grafikus - 1. hely - Csanda Tamás (I.A)


ZENIT Web - krajské kolo - kategória Grafik - 1. miesto - Tamás Csanda (I.A)

ZENIT Web - kerületi forduló - kategória Grafikus - 1. hely - Csanda Tamás (I.A)

ZENIT Web - krajské kolo - kategória Webdesigner - 4. miesto - Gejza Molnár (IV.A)

ZENIT Web - kerületi forduló - kategória Webdesigner - 4. hely - Molnár Géza (IV.A)


Cezpoľný beh - krajské kolo - kategória družstvá - 4. miesto - Attila Fodor (I. A), Martin Kecskés (I.A), Bálint Szitás (II.A)

Tájfutás - kerületi forduló - kategória csapatok - 4. hely - Attila Fodor (I. A), Martin Kecskés (I.A), Bálint Szitás (II.A)


Cezpoľný beh - okresné kolo - kategória chlapci - 1. miesto - Attila Fodor (I. A) / kategória družstvá - 1. miesto - Attila Fodor (I.A), Martin Kecskés (I.A), Bálint Szitás (II.A)

Tájfutás - járási forduló - kategória fiúk - 1. hely - Attila Fodor (III. A) / kategória csapatok - 1. hely - Attila Fodor (I.A), Martin Kecskés (I.A), Bálint Szitás (II.A)


Atletika, beh na 200 m - krajské kolo - 2. miesto - Ábel Keve (II.A)

Atlétika, 200 m futás - kerületi forduló - 2. hely - Keve Ábel (II.A)


Atletika, beh na 100 m - krajské kolo - 2. miesto - Ábel Keve (II.A)

Atlétika, 100 m futás - kerületi forduló - 2. hely - Keve Ábel (II.A)


Atletika, beh na 100 m - okresné kolo - 1. miesto - Ábel Keve (II. A)

Atlétika, 100 m futás - járási forduló - 1. hely - Keve Ábel (II. A)


Atletika, beh na 200 m - okresné kolo - 1. miesto - Ábel Keve (II. A)

Atlétika, 200 m futás - járási forduló - 1. hely - Keve Ábel (II. A)


Olympiáda v nemeckom jazyku - celoslovenské kolo - 2. miesto - Ágnes Horváth (IV.A)

Német nyelvi olimpia - országos forduló - 2. hely - Horváth Ágnes (IV.A)


Olympiáda v nemeckom jazyku - krajské kolo - 1. miesto - Ágnes Horváth (IV.A)

Német nyelvi olimpia - kerületi forduló - 1. hely - Horváth Ágnes (IV.A)


Olympiáda v anglickom jazyku - krajské kolo - 4. miesto - Áron Bara (IV.A)

Angol nyelvi olimpia - kerületi forduló - 4. hely - Bara Áron (IV.A)


Olympiáda v španielskom jazyku - krajské kolo - 4. miesto - Erika Andrejka (III.A)

Spanyol nyelvi olimpia - kerületi forduló - 4. hely - Andrejka Erika (III.A)

Napíšte nám

Ak máte akékoľvek otázky ohľadom štúdia na našej škole, napíšte nám správu prostredníctvom tohto formulára. Na vaše otázky radi odpovieme! Ha bármilyen kérdése lenne az iskolánkon történő tanulmányokkal kapcsolatban, írjon nekünk üzenetet ezzel az űrlappal. Kérdéseire szívesen válaszolunk!
Meno*:
Priezvisko*:
Váš e-mail*:
Vaše otázky, pripomienky*:
Opíšte prosím text z obrázka*:
komunikujem so serverom, počkajte prosím
* takto označené polia sú povinné

Novinky - Hírek

 • Pozývame rodičov I. A triedy na rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční dňa 31. 5. 2018.

  I. A - od 16:30

  Tisztelettel értesítjük a kedves szülőket, hogy 2018. 5. 31-én szülői értekezlet lesz az I. A osztályban.

 • Druhá zastávka našej školy pre finančný projekt s názvom "Money Matters" sa uskutočnila v Poľsku v obci Pstrągowa. Prvý deň z poľskej školy nám predstavili kultúrny program. V popoludňajších hodinách žiaci vykonávali s euromincami rôzne technické a vedecké pokusy. Nasledujúci workshop sa zaoberal s vreckovým. Večer sme sa dozvedeli, ako pečú tunajší ľudia chlieb, potom nasledovala vatra, opekačka a živá hudba. Na druhý deň sme navštívili závod čokolády v Korczyne a my sami sme si mohli vyrobiť rôzne špeciality z čokolády (jednu tabuľku čokolády a čokoládové lízatko) s vlastnou dekoráciou. Nasledujúca zastávka bola závod skla v Krosne, kde krok za krokom sme spoznali výrobu skla. Žiaci maľovali sklenené taniere, fúkali a pálili sklo. Na tretí deň sme išli do skanzenu v Trzciniciach, kde sme nazreli do tajomstiev lukostrelectva. Spoznávali sme budovy a strážne veže, ktoré sú stále na pôvodnom objavenom mieste z doby kamennej, bronzovej a železnej. Na štvrtý deň sme navštívili mesto Krakov, kde sme videli mestskú numizmatickú výstavu. Žiaci sa v skupinách dozvedeli o vývoji bankoviek a mincí od začiatku až po súčasnosť. Po navštívení múzea sme so sprievodcom popozerali mesto.

 • Pozývame všetkých rodičov na rodičovské združenia, ktoré sa uskutočnia dňa 25. 4. 2018 v jednotlivých triedach našej školy.

  I. A - od 14:00 do 17:00 - individuálne

  II. A - od 14:00 do 18:00 - individuálne

  III. A - od 16:30

  IV. A - od 16:00 do 17:00 - individuálne

  Tisztelettel értesítjük a kedves szülőket, hogy 2018. 4. 25-én szülői értekezleteket tartunk az egyes osztályokban.

 • Na 34. ročníku celoštátnom kole súťaže ZENIT v programovaní náš študent Tamás Csanda (I.A) vybojoval 1. miesto v kategórii Grafický dizajnér. Sútaž sa uskutočnila počas trojdňového podujatia 20.-22. marca 2018 v Dolnom Kubíne. Realizátorom súťaže bol SOŠ Polytechnická.

  Na vypracovanie úlohy súťažiaci mali samostatný rozvrh, počas troch dní spolu 11 hodín.

  Treba zdôrazniť, že ZENIT pre Tamása neskončil na národnej úrovni, ale môže postupovať do medzinárodnej sféry prostredníctvom súťaže EuroSkills na ktorej sa zúčastňujú tí najlepší - výhercovia národných kôl európskych krajín!

 • Prvá zastávka našej školy pre finančný projekt s názvom "Money Matters" sa uskutočnilo v španielskom hlavnom meste Madrid. Naši žiaci boli ubytovaní celý týždeň u hostiteľských rodín. Prvý deň sme navštívili španielsku partnerskú školu spolu s poľskými, rumunskými a gréckymi študentmi. Deti z materskej školy nám predstavili kultúrny program. V popoludňajších hodinách začali žiaci pracovať. Počas práce skúmali charakteristické znaky euromincí, fakty o nich, formy a technické parametre. Nakoniec žiaci navzájom prezentovali svoju krajinu. Na konci dňa sa začala tanečná hodina flamenco, na ktorej sa žiaci naučili základy flamenca. Na druhý deň sme navštívili Španielske múzeum mincí, kde sme sa oboznámili s vývojom národných mincí a papierových peňazí od dávnych čias až do súčasnosti. V popoludňajších hodinách žiaci navrhli a vytvorili dizajn poľských euromincí v 3D dizajn programe, ktoré budú vytlačené pomocou 3D tlačiarní na nasledujúce stretnutie v máji v Poľsku. V tretí deň sa uskutočnil jednodňový študijný výjazd do Segovie. Napriek tomu, že počasie nebolo priaznivé, sme navštívili múzeum mincí v meste Segovia, kde sme sa stretli s rôznymi nástrojmi a metódami výroby mincí. Nasledovala prehliadka mesta Segovia (akvadukt, centrum mesta) a návšteva hradu v Segovii. V štvrtý deň sme videli rôzne pamiatky Madridu. Bohužiaľ prechádzka po meste bola skrátená kvôli dažďu, ale napriek tomu sme videli mnoho zaujímavostí. V popoludní žiaci pokračovali vo vytvorení návrhu 3D mincí (rumu

 • Európska komisia prostredníctvom Programu pre bezpečnejší internet podporuje Deň pre bezpečnejší internet. Jeho organizáciu od roku 2004 na celom svete zabezpečuje sieť INSAFE. Zmyslom je upozornenie na ochranu súkromných údajov na internete, najmä na webových stránkach sociálnych sieti.

  7.-8. februára na Základnej škole Gergelya Czuczora a na Gymnáziu Petra Pázmáňa naši študenti Molnár Gejza (IV.A) a Balázs Lévárdi robili interaktívny skupinový workshop k danej téme pomocou naších nových tabletov.

 • Z dôvodu chrípkovej epidémie bude od 30. 1. 2018 – 1. 2. 2018 prerušené vyučovanie. Vyučovanie sa opäť začne po polročných prázdninách 5. februára 2018 ( v pondelok).

  Iskolánkban 2018. 1. 30-tól 2018. 2. 1-ig nem folyik oktatás. A tanítás a félévi szünet után, 2018. 2. 5-én (hétfő) folytatódik.

 • 19. januára 2018 študentka Dóra Szabóová z III.A triedy sa zúčastnila seminára pre mladých prekladateľov organizovaný v Zastúpením Európskej komisie na Slovensku. Zaoberali sa víťaznými prekladmi zo školských kôl prekladateľskej súťaže Juvenes Translatores 2018.

  2018. január 19-én Szabó Dóra a III.A osztályból vett részt az Európai Komisszió szlovákiai kihelyezettsége által szervezett fiatal fordítóknak szóló szemináriumán. A szemináriumon a Juvenes Translatores 2018 fordítói verseny iskolai fordulójának győztes fordításaival foglalkoztak.

 • Dňa 18. januára 2018 sa konalo obvodné kolo olympiády z nemeckého jazyka. V kategórii 2A získala Vivien Valašková 3. miesto. V kategórii 2B sa umiestnili Viktor Czuczor na 3. mieste a Eleonóra Bombiczová na 2. mieste.

  2018. január 18-án került megrendezésre a német nyelvi olimpiász járási fordulója, amelyen Valaška Vivien a 2A kategóriában 3. helyezett lett. A 2B kategóriában Czuczor Viktor a 3. helyen, Bombicz Eleonóra a 2. helyen végzett, és 2018 februárjában képviseli az iskolát a kerületi fordulón.

 • 17. januára 2017 sa konalo obvodné kolo olympiády z anglického jazyka. Náš žiak, Tamáš Csanda (I. A) získal 2. miesto. Gratulujeme!

  A 2017. január 17-én megrendezésre került angol olimpiász járási fordulóján diákunk Csanda Tamás (I. A) a 2. helyet szerezte meg. Gratulálunk!

 • V spolupráci s organizáciou TANDEM a vďaka Nadácii Gábora Bethlena (BGA Zrt.) sme usporiadali zaujímavý deň pre žiakov. Cieľom bolo, aby sme uľahčili rozhodovanie našich žiakov pri výbere zo širokej škály možností ďalšieho vzdelávania po ukončení strednej školy.

  A pályaválasztás gyakran olyan érzés, mint tűt keresni a szénakazalban. Csak a szénakazal itt most épp szakok, egyetemek, lehetőségek kavalkádja, a tű pedig egy, az eddigi életünk során talán a legnagyobb jelentőséggel bíró döntés. Novemberben a TANDEM munkatársai töltöttek egy napot a III.A és IV.A osztályok diákjaival annak szellemében, hogy segítségükre legyenek ennek a döntésnek a meghozatalában.

 • Súťaž TUDOK v šk. roku 2017/2018 bola usporiadaná na Základnej škole Ármina Vámbéryho v Dunajskej Strede. Na konferencii predstavili svoje výskumné projekty žiaci základných-, ako aj stredných škôl. V kategórii „Biológia, lekárska veda, prírodná veda a technika“ sa umiestnili naši žiaci Tamás Csanda a Gejza Molnár na 2. mieste. Svojim dielom (RingSYS – školský zvoniaci systém) postupujú na finálne kolo, ktoré sa uskutoční v apríli 2018, v meste Kisvárda (HU).

  A TUDOK 2017/2018 évi felvidéki fordulója zajlott le a dunaszerdahelyi Vámbéry Ármin alapiskolában. A konferencián alap- és középiskolás tanulók rövid, tízperces előadásokban számolnak be és védenek meg egy egy-egy önálló kutatómunkát. A „Biológia, egészségtudomány, reál és műszaki tudományok“ kategóriában a 2. helyezést érte el Csanda Tamás és Molnár Géza. Munkájukat (RingSYS – Iskolai csengetőrendszer) a Kárpát-medencei döntőben is bemutathatják majd, melyre 2018 áprilisában kerül sor, Kisvárdán.

 • Dňa 24.novembra 2017 organizovala naša škola regionálne kolo súťaže Demokracia 1x1. Oba naše tímy, ktoré postúpili zo školského kola, mali možnosť overiť si svoje poznatky. Žiaci mali predniesť vopred pripravenú prezentáciu, písali vedomostný test a zúčastnili sa diskusie. Tím Agymenők – Baráth Ádám, Szabó Peter, Szilva Dániel a Szitás Bálint sa umiestnili na 4.mieste. Tím Demokratikus pegazus – Szabó Dóra, Sárai Luca, Nagy Vivien a Podlucká Dominika získali druhé miesto. Víťazom srdečne gratulujeme.

 • Oznamujeme rodičom, žiakom základných škôl a záujemcom, že dňa 29. novembra 2017 so začiatkom o 8.00 organizujeme Deň otvorených dverí. Každého srdečne očakávame!

  Tisztelettel értesítünk minden szülőt, alapiskolás diákot és érdeklődőt, hogy 2017. november 29-én Nyílt napot tartunk 8.00 órai kezdettel. Szeretettel várunk mindenkit!

 • Dňa 14. 11. 2017 sa žiačky Gymnázia Petra Pázmaňa s VJM, Katinka Noémi Kovács, Eleonóra Bombiczová a Vivien Nagyová zúčastnili vedomostnej súťaže o dejinách vedy a techniky na Cirkevnej spojenej škole Panny Márie v Kolárove a umiestnili sa na 1. mieste. Témou súťaže bol život a dielo maďarských nositeľov Nobelovej ceny.

  Gimnáziumunk diákjai, Kovács Katinka Noémi, Bombicz Eleonóra és Nagy Vivien 2017. november 14-én részt vettek a gútai Nagyboldogasszony Egyházi Iskolaközpont által szervezett Heuréka – VII. Tudományörténeti vetélkedőn, ahol eredményes szereplést követően az 1. helyen végeztek. Az idei vetélkedő témája a magyar származású Nobel-díjasok élete és munkássága volt.

 • 31. 10. 2017

  Do galérie Klobfest 2017 boli pridané fotografie.

 • 31. 10. 2017

  Do galérie Peter Pázmány Péter boli pridané fotografie.

 • 19. 10. 2017

  Dňa 17. októbra 2017 dvaja naši žiaci boli darovať krv.

  Diákjaink idén is bekacsolódtak a véradásba.

  Do galérie Študentská kvapka krvi-Véradás boli pridané fotografie.

 • 19. 10. 2017

  Dňa 16. októbra 2017 sa žiaci III. A zúčastnili divadelného predstavenia o šikanovaní Divadla Thalia z Košíc priamo vo svojej triede.

  2017. október 16-án a III.A osztálynak a kassai Thália Színház Árvíz című darabjának segítségével az iskolai zaklatás, sikanírozás kérdéskörét járták körbe.

  Do galérie Divadelné predstavenie-Színházi előadás boli pridané fotografie.

 • 19. 10. 2017

  6. októbra sme si pripomenuli popravu 13 obetí v Arade. Pri tejto príležitosti sme hostili aj putovnú výstavu drevených pamätných tabúl. 

  Okóber 6-án az érsekújvári Pázmány Péter Gimnáziumban megemlékeztünk az aradi 13 igaztalan haláláról. Ennek kapcsán vándorkiállításnak is otthont adott iskolánk. Az átriumban megtekinthető volt Buják Vince tardoskeddi fafaragó Magyar Golgota című alkotása. A 13 faragott emléktábla egy-egy vértanú nevét, születésének és halálának évszámát örökíti meg.

  Do galérie Spomienková slávnosť-Megemlékezés boli pridané fotografie.

 • Projekt žiakov Gejzu Molnára (IV.A) a Tamása Csandu (I.A) RingSYS - Zvoniaci systém pre školy bol ocenený na sútaži Festival vedy a techniky AMAVET v kategórie informatika a počítačové inžinierstvo. Chlapci s projektom postupujú na celoštátne kolo!  Za úspech im gratulujeme a držíme palce v nasledujúcom kole!

  Molnár Géza 4. osztályos és Csanda Tamás 1. osztályos tanulóink RingSYS - Iskolai csengetőrendszer projektje díjazott lett a Festival vedy a techniky AMAVET nevű versenyen informatika és számítógépes mérnök kategóriában. A fiúk projektjükkel továbbjutottak az országos fordulóra! A sikerhez gratulálunk és szorítunk a következő fordulóban is!

 • Na krajskom kole atletiky v Nitre Ábel Keve (II.A) v behu na 200 metrov získal 2. miesto a v behu na 100 metrov tiež 2 miesto.

  Gratulujeme k úspechu!

   

  Keve Ábel (II.A) 200 méteres futásban a Nyitrán megrendezett atlétika kerületi fordulóján 2. helyezést, 100 méteres futásban szintén 2. helyezést ért el!

  A kimagasló eredményhez gratulálunk!

 • 26. septembra 2017 je Európsky deň jazykov. Práve v tento deň organizovala SAAIC (Slovenská akademická asociácia pre medzinárodnú spoluprácu) celoslovenskú konferenciu pri príležitosti 30. výročia programu Erasmus+. Aj naša škola bola prítomná ako jedna z najúspešnejších realizátorov projektov v programe Erasmus+. Príbeh našej školy je zverejnený v brožúrke - Brozura_30_rokov.pdf

  Szeptember 26. a Nyelvek Európai Napja. Ezen a napon szerveztek Pozsonyban országos konferenciát az Erasmus+ program fennállásának 30. évfordulójára. Iskolánk is részt vett rajta mint az egyik legsikeresebb végrehajtója a pályázatoknak. Történetünket a megjelent kiskönyvben lehet elolvasni - Brozura_30_rokov.pdf.

 • Program Erasmus+ tento rok oslavuje svoje 30. narodeniny. Naša škola vďaka programu mala už 3 dvojročné medzinárodné projekty, program financoval prácu 4 asistentov na cudzie jazyky na škole, naši žiaci sa zúčastnili 3 mesačného výmenného pobytu na nemeckom bilingválnom gymnáziu v Pécsi, viacerí učitelia sa zúčastnili zahraničných vzdelávacích kurzov a aktivít (Malta, Brighton, Mallorca). A toto sú len holé čísla. Ešte sme nespomenuli množstvo známostí, možností na cestovanie, priateľov, motiváciu, sebaistotu a mohli by sme pokračovať v prednostiach, ktoré sme získali účasťou v programe Erasmus+. ĎAKUJEME!!!

 • Újra ÖNKÉNTES VÉRADÁS!

  Jöhetsz, ha:

  - elmúltál 18 éves

  - egészségesnek érzed magad

  - 50kg-nál több vagy

  - az utóbbi 1 hónapban nem szedtél orvosságot

  - az elmúlt fél évben nem tettél szert új testékszerre, tetoválásra

  Mikor? Október 17!

  Jelentkezés: Beňovská Ilona tanárnőnél.

 • 11. apríla 2017 študenti našej školy si pripomenuli Deň poézie. Fotky vo Fotoalbume.

  2017. április 11-én, a költészet napján diákjaink verset posztoltak iskolánkban és környékén. Képek a Fényképalbumban.
   

 • 27. 9. 2017

  Oznamujeme rodičom, že dňa 27. septembra 2017 o 16.30 sa uskutočnia prvé rodičovské združenia v školskom roku.

  Tisztelettel értesítjük a szülőket, hogy 2017. szeptember 27-én, 16.30 órai kezdettel szülői értekezleteket tartunk. Részvételüket előre is köszönjük.

 • Oznamujeme rodičom, že dňa 25. apríla 2017 o 16.30 sa uskutočnia rodičovské združenia. 

  Tisztelettel értesítjük a szülőket, hogy 2017. április 25-én 16.30 kezdettel szülői értekezleteket tartunk.

 • 14. 9. 2017

  Do galérie NI Mentor Program (Debrecen) boli pridané fotografie.

 • 6. 4. 2017

  Do galérie Erasmus+ IV. boli pridané fotografie.

 • 6. 4. 2017

  Do galérie Erasmus+ III. boli pridané fotografie.

 • 6. 4. 2017

  Do galérie Erasmus+ II. boli pridané fotografie.

 • 11 ročník súťaže Juvenes Translatores 2017: najlepší preklad pre mladých prekladateľov v Európskej únii. Súťaž je určená pre žiakov stredných škôl narodených v roku 2000. Školy sa môžu registrovať do 20. októbra 2017. Bližšie informácie na  webovej stránke a v prílohe: http://ec.europa.eu/ translatores

  Podmienky sútaže: translatoresJuvenenes_Translatores_info_sken.pdf

  Juvenes Translatores 2017 nevű verseny 11. évfolyama: legjobb fordítás az Európai Únió fiatal fordítóinak. A verseny a 2000-ben született középiskolás tanulóknak szól. Az iskola 2017. október 20-ig jelentkezhet. Bővebb információk a weboldalon és a mellékletben: http://ec.europa.eu/ translatores

 • 6. 4. 2017

  Do galérie Erasmus+ I. boli pridané fotografie.

 • Milí žiaci! Dúfame, že si užívate posledné prázdninové dni. Slávnostné otvorenie školského roka 2017/2018 bude 4. septembra o 8.30. Prosíme každého o dochvíľnosť a prísť do školy o 8.00 v čierno-bielom a so školskou kravatou/šálom.

  Kedves diákok! Reméljük jól telik a szünet, jókat pihentek és élvezitek a nyári szünidő utolsó napjait. Az ünnepélyes tanévnyitóra szeptember 4-én, 8.30-kor kerül sor. Minden diákot kérünk megjelenni az iskolában 8.00-kor a szokásos fehér-feketében és gimis nyakkendővel.

 • 6. 4. 2017

  Do galérie Výstava-Kiállítás boli pridané fotografie.

 • 4. 5. 2017

  Do galérie Atletika - krajské kolo, Nitra boli pridané fotografie.

 • 6. 4. 2017

  Do galérie Predstavenie-Előadás boli pridané fotografie.

 • 6. 4. 2017

  Do galérie Deň učiteľov-Tanítónap boli pridané fotografie.

 • 6. 4. 2017

  Do galérie Safer Internet Day boli pridané fotografie.

 • Dňa 9. marca 2017 sa uskutočnila písomná forma skúšky DSD na úrovni B1, na ktorej sa zúčastnilo 8 žiakov školy. Ústne skúšky budú koncom marca. Hodnotenie písomných testov prebehne v Nemecku, výsledky budú pravdepodobne v máji.  

  2017. március 9-én került sor a DSD I-es vizsga (B1-szint) írásbeli részére, melyen iskolánk második és harmadik évfolyamából 8 tanuló vett részt. A szóbeli megmérettetésre március végén kerül majd sor. Az írásbeli feladatlapok értékelése Németországban történik, s eloreláthatóan május végére tudunk majd az eredményekrol beszámolni. A vizsgázó diákok nevei: Bopkó Márton, Czuczor Viktor, Cseri Marietta, Furuglás Csilla, Haris Erika, Mészáros Tímea, Ponesz Karin, Radványi Bernadett.

 • Od 13. februára sa uskutočnili krajské kolá jazykových olympiád v Nitre. V pondelok na olympiáde zo španielskeho jazyka sa zúčastnili 2 žiačky, Viktória Janyíková sa umiestnila na 7. mieste, Erika Andrejka na štvrtom. V stredu našu školu reprezentoval Áron Bara na olympiáde z anglického jazyka. Súťaž bola vyrovnaná, Áron získal 4. miesto v kategórii 2B. Vo štvrtok žiaci súťažili v nemeckom jazyku. V kategórii 2A Viktor Czuczor získal 7. miesto, v kategórii 2B Ágnes Horváth vybojovala prvenstvo a bude nás reprezentovať na celoslovenskom kole. Všetkým gratulujeme a Ágnes naďalej držíme palce!

 • 13. 2. 2017

  Do galérie The Bear Theatre boli pridané fotografie.

 • 5. 2. 2017

  Do galérie Lyžiarsky výcvik-Sítúra boli pridané fotografie.

 • 23. 1. 2017

  Do galérie Ples študentov - Diákbál boli pridané fotografie.

 • Naši žiaci boli mimoriadne úspešní na okresných kolách jazykových olympiád. V stredu, 18. januára na olympiáde z anglického jazyka v kategórii 2A Bálint Szitás (I. A) získal 5. miesto a v kategórii 2B Áron Bara (IV. A) si vybojoval prvenstvo a postupuje do krajského kola, ktoré sa bude konať 15. februára v Nitre. O deň neskôr, na olympiáde z nemeckého jazyka v kategórii 2A Viktor Czuczor (II. A) sa umiestnil na 2. mieste, podľa organizačných pokynov však postupuje do krajského kola. V kategórii 2B Ágnes Horváth získala 1. miesto a tak obidvaja nás budú reprezentovať 16. februára na krajskom kole v Nitre. Našim jazykovým talentom aj naďalej držíme palce!

 • Oznamujeme rodičom, že dňa 24. januára 2017 o 16.30 sa uskutočnia rodičovské aktívy. 

  Értesítjük a kedves szülőket és törvényes képviselőket, hogy 2017. január 24-én szülői értekezleteket tartunk 16.30 órai kezdettel.

 •  

  Naši študenti sa zapojili do verejnej zbierky, ktorú organizovala Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska. Verejná zbierka sa konala na našej škole do 9. decembra, a vyzbierali sme 29,31 eur. Ďakujeme veľmi pekne našim študentom za pomoc.

  Gimnáziumunk diákjai bekapcsolódtak a Fehér zsírkréta elnevezésű gyűjtésbe, amelyet a Szlovák Vakok és Gyengénlátók Szövetsége kezdeményezett. A gyűjtés december 9-ig tartott a gimnáziumunkban, így sikerült 29,31 eurót összegyűjteni számukra. Ebből is látszik diákjaink szociális érzékenysége, mert sok esetben a tízórai pénzükből adakoztak. Köszönjük szépen mindazoknak, akik segítettek az akcióban.

 • Všetkým našim žiakom, zamestnancom, priateľom a spriaznivcom Gymnázia Petra Pázmáňa s vjm prajeme príjemne prežité a požehnané Vianočné sviatky!

  Minden diákunknak, alkalmazottnak, iskolabarátnak és érdeklődőnek kívánunk kellemesen eltöltött karácsonyi ünnepeket!

 • Žiaci nášho gymnázia pravidelne darujú krv, začo im Národná trensfúzna spoločnosť veľmi pekne ďakuje! Aj tento rok v novembri sa 10 rozhodli, že takýmto spôsobom pomôžu chorým. Ako škola sme sa im poďakovali balíčkom Bio Fairtrade čokolády. Už teraz vyzývame ďalších, aby sa pripojili k darcom pri príležitosti Valentínskej kvapky krvi dňa 13. februára 2017.

  A karácsony az ajándékozásról szól. Van az iskolánknak 10 olyan diákja, akik ebben az iskolévben az ajándékozásnak egy különleges formáját választották. Ők a véradóink. Aki vért ad, önmagából ad. A vér ajándék, adomány, melyet szeretetből adnak a véradók és ezzel ismeretlen életet mentenek. Iskolánk diákjai már sok éve rendszeresen bekapcsolódnak a Szlovák Vöröskereszt által meghirdetett Diákvércsepp akcióba, így segítve a baleseti sérülteknek és a vérkészítményekre szoruló betegeknek. Egy zacskó finom BIO FAIRTRADE csokival mondtunk köszönetet nemes, önzetlen tettükért a következő diákoknak: Nagy Péter, Klimas Nándi, Kovács Panna, Kecskés Anikó, Lackó Márk, Takács Károly, Illés Fridi, Csóka Áron, Liszi Réka (IV. A) és Šoóš Vanda (III. A). Februárban indul a Valentin - napi vércsepp akció. Mindenki, aki 18 éves és egészséges, jöhet velünk 2017. február 13-án vért adni.

 • V rámci "Týždňa vedy a techniky" sme sa zúčastnili sa slávnostnom otvorení nanochemického laboratória Univerzity H. Selyeho v Komárne.

  Aj tento rok sme v Kolárove získali 2. miesto na súťaži "Heuréka". Gratulujeme dievčatám!

  A Tudományok Hete alklamából iskolánk kémikusainak egy csapata részt vett a Selye János Egyetem új nanokémiai laboratóriumának ünnepélyes felavatásán.

  A Gútán megrendezett VI.Magyar Tudománytörténeti Vetélkedőn az idén is a 2. helyezéssel tértek haza a pázmányos lányok. Gratulálunk a Bombicz Nóra, Gőgh Réka és Nagy Viktória összetételű csapatnak!

 • Az angol nyelv iránt érdeklődő diákok idén is megmérettethették tudásukat az angol nyelvi olimpiász iskolai fordulóján, amelyre 2016.november 28-án került sor. Két kategóriában zajlott a verseny. A gimnázium első és második osztályos tanulói a 2A kategóriában, ( 9 résztvevő) a harmadikos és negyedikes diákok a 2B kategóriában (4 résztvevő) versenyeztek. Az olimpiász első részében teszt formájában történt a tudásszint felmérése, a verseny második felében pedig szóban kápráztathatták el a diákok a szűri tagjait. Elmondhatjuk, hogy egy színvonalas versenyt tudhatunk magunk mögött. A győzteseknek szívből gratulálunk és reméljük, hogy sikeresen képviselik majd iskolánkat a járási fordulón.

 • Zahájili sme novú divadelnú sezónu v Győri, veselohrou Ostrovského: Vlci a ovce.

  Színházkedvelő diákjainknak Osztovszkij: Farkasok és bárányok című vígjátékának megtekintésével elkezdődött az új győri színházi évad.

 • Naši štvrtáci navštívili IV.ročník Európskeho veľtrhu pomaturitného a celoživotného vzdelávania GAUDEAMUS 2016 v Nitre.

  Negyedikeseink a nyitrai Agrokomplex rendezvényközpontban résztvettek a GAUDEAMUS 2016 oktatási szakkiállításon, ahol hazai és külfüldi egyetemek, főiskolák, nyelviskolák standjai várták őket.

 • 18. októbra 2016 sa naša škola zapojila do kampane Červeného kríža "Študentská kvapka krvi" a traja študenti sa rozhodli darovať krv. Liszi Réka (IV.A), Csóka Áron (IV.A) a Soós Vanda (III.A) - ďakujeme Vám.

   2016. október 18-án iskolánk három diákja bekapcsolódott a Szlovák Vöröskereszt által meghirdetett Diákvércsepp akcióba és elmentek vért adni. Köszönjük Liszi Rékának (IV.A), Csóka Áronnak (IV.A) és Soós Vandának (III.A)

 • 7. októbra 2016 spolu s učiteľmi a žiakmi gymnázia z maďarského Százhalombatta sme si uctili pamiatku aradských mučeníkov. Fotky v galérii.

  2016. október 7-én a Százhalombattai Széchenyi István Szakgimnázium és Gimnázium tanáraival és diákjaival megemlékeztünk nemzeti gyásznapunkról, az aradi vértanúkról. Fotók a képgalériában.

 • 4. októbra 2016, z príležitosti narodenín Petra Pázmánya sme usporiadali VIII. Súťaž v porozumení textu. V kategórii pre stredné školy Bombiczová Eleonóra (II.A) sa umiestnila na 1. mieste, Szitás Bálint (I.A) získal 2. miesto. Blahoželáme! Fotky v galérii.

  2016. október 4-én, névadónk születésnapján rendeztük a VIII. Szövegértelmezési Anyanyelvi Vetélkedőt. A középiskolások kategóriájában Bombicz Eleonóra (II.A) 1. helyen, Szitás Bálint (I.A) a 2. helyen végzett. Gratulálunk! Fotók a galériában.

 • 9. septembra 2016, v pamätný Deň obetí holokaustu a rasového násilia I.A sa zúčastnila netradičnej hodiny výchovy k tolerancii. Fotky v galérii.

  2016. szeptember 9-én, a holokauszt emléknapon az I. A rendhagyó tanítási órán vett részt toleranciára való nevelésből. Fotók a galériában.

 • Oznamujeme žiakom základných škôl, výchovným poradcom a rodičom, že dňa 23. novembra 2016 o 8.00 organizujeme deň otvorených dverí. Srdečne očakávame každého záujemcu!

  Értesítjük a kedves tanulókat, nevelési tanácsadókat és szülőket, hogy 2016. november 23-án 8.00 órai kezdettel nyílt napot tartunk. Minden érdeklődőt sok szeretettel várunk!

 • Náš Erasmus+ projekt s názvom Nature detectives pokračuje aj tento rok. Naďalej sledujeme invázne druhy rastlín, venujeme sa im, fotíme ich a dôkladne sa s nimi oboznamujeme. Začiatkom októbra sa v poradí už štvrtej mobility zúčastnili dve žiačky školy, ktoré najlepšie napísali písomný test na danú tému. Tímea Mészárosová (III.A) a Vivien Nagyová (II.A) precestovali Rumunsko krížom-krážom a pritom nielen spoznali miestnu architektúru, ale spoznali aj pravú pohostinnosť domácich, nakoľko bývali v rodinách. Členovia tímu sa už teraz môžu tešiť na ďalšiu mobilitu do Maďarska!

 • Riaditeľka školy sa koncom septembra zúčastnila zahraničnej cesty vo Florencii, Taliansku za účelom účasti na tematickej konferencii Citizenship, a new ethic for the 21st century - the contribution of eTwinning. Pracovné stretnutie bolo orientované na tému občianstvo a využitie témy vo vyučovaní a v elektronickej spolupráci škôl cez eTwinnning.

  Iskolánk igazgatója szeptember végén külföldi tanulmányi úton vett részt Firenzében, Olaszországban. A tematikus konferencia fókuszában az európai polgárság állt, a résztvevők azt vizsgálták, hogyan felhasználni a témát a tanításban és az iskolák közti eTwinninges elektronikus együttműködésben.

 • Oznamujeme rodičom a priateľom školy, že dňa 28. a 31. októbra 2016 o 8.00 organizujeme brigádu s účelom presťahovania nábytku a vecného majetku školy. Každý dobrovoľník sa zíde!

  Tisztelettel értesítjük a szülőket és iskolabarátokat, hogy 2016. október 28. és 31-én 8.00 órai kezdettel költözési brigádot szervezünk, melynek során az iskola bútorait és ingóságait visszük újonnan kifestett termeinkbe (maradunk épületen belül).

 • 2016. 09. 06., kedd

   

   

  1.

  2.

  3.

  4.

  5.

  I. A

  THF

  Benkő

  DEJ

  Dózsa

  NJ2

  Kollár

  SJA

  Beňovsky

  CHE

  Mojzes

  II. A

  THF

  Dózsa

  SLF

  Benkő

  Bopkó

  MJL

  Dózsa

  OBN

  Bopkó

  III. A

 • Vedenie gymnázia srdečne pozýva šudentov a záujemcov na slávnostné otvorenie školského roka 2016/2017 do novozámockého Csemadoku dňa 5. septembra 2016 o 8.30.

  A gimnázium vezetősége szeretettel meghív minden diákot és érdeklődőt a 2016/2017-es tanév ünnepélyes megnyitójára, amelyre az érsekújvári Csemadok épületében kerül sor 2016. szeptember 5-én, 8.30 órai kezdettel. A gimnázium diákjainak és tanárainak a fehér-fekete és az iskola logójával ellátott nyakkendő/nyaksál a kötelező viselet.

 • 29. 5. 2016

  Do galérie Grécko-Görögország boli pridané fotografie.

 •  

  1.

  2.

  3.

  4.

  5.

  I. A

  BIO

  Bašternák

  INF

  Soóky

  ANJ

  Gálik

  BIO

  Bašternák

  INF

  Soóky

  II. A

  ANJ

  Gálik

  BIO

  Bašternák

  INF

  Soóky

  BIO

  Bašternák

  III. A

  MAT

  Mojzes I.

 • Oznamujeme žiakom, ktorí sa prihlásili na Gymnázium P. Pázmáňa s vjm, úspešne vykonali prijímaciu skúšku, ale z dôvodu naplnenosti neboli v prvom kole prijatí, že po dnešnom zápise sa uvoľnilo 12 miest. S prihliadnutím na výsledky prijímacieho konania vyzývame žiakov v poradí, aby sa dostavili na zápis dňa 20. mája 2016, od 8.00 do 12.00. Zákonný zástupca prevezme rozhodnutie osobne pri zápise. Ak sa nezapíšu v uvedenom termíne, rozhodnutie sa stáva neplatným.

  Tisztelettel értesítjük azon felvételizőket, akik a Pázmány Péter Gimnáziumba felvételiztek, sikeresek lettek, de nem nyertek felvételt, hogy a mai beiratkozás után 12 hely szabadult fel. Ezáltal, a felvételi eredményeket figyelembe véve és a megállapított sorrend alapján a soron következő diákokat szólítjuk fel a beiratkozásra 2016. május 20., 8.00 - 12.00 között. A beiratkozáson személyesen veszi át a törvényes képviselő a felvételt nyert határozatot. Amennyiben nem iratkoznak be a megadott időpontban, a határozat érvényességét veszti és a soron következő diák nyer felvételt.

 • Na krajskom kole atletiky v Nitre Ábel Keve (I.A) v behu na 200 metrov získal 3. miesto a v behu na 100 metrov 4 miesto.

  Gratulujeme k úspechu!

   

  Keve Ábel (I.A) 200 méteres futásban a Nyitrán megrendezett atlétika kerületi fordulóján 3. helyezést, 100 méteres futásban 4. helyezést ért el!

  A kimagasló eredményhez gratulálunk!
   

 • 27. 4. 2016

  Do galérie Atletika - krajské kolo, Nitra boli pridané fotografie.

 • 23. 4. 2016

  Do galérie Infoprog 2016 boli pridané fotografie.

 • 19. 4. 2016

  Do galérie Víťazstvo-Győzelem boli pridané fotografie.

 • 19. 4. 2016

  Do galérie Deň Zeme-A Föld napja boli pridané fotografie.

 • 19. 4. 2016

  Do galérie Poznaj slovenskú reč boli pridané fotografie.

 • 19. 4. 2016

  Do galérie Futbal-Foci boli pridané fotografie.

 • 19. 4. 2016

  Do galérie Bez hraníc-Határtalanul boli pridané fotografie.

 • 19. 4. 2016

  Do galérie Hodina telocviku-Tornaóra boli pridané fotografie.

 • Žiačky prvého ročníka – Csilla Bencsik, Eleonóra Bombiczová, Enikő Csikósová a Luca Sáraiová – sa umiestnili na prvom mieste literárno-jazykovednej súťaže, ktorá sa konala 15. – 16. apríla v Maďarsku, v meste Tatabánya.

  Április 15-16-án gimnáziumunk négy elsős diákja – Bencsik Csilla, Bombicz Eleonóra, Csikós Enikő és Sárai Luca – vett részt a Tatabányai Szakképzési Centrum, Mikes Kelemen Felnőtt és Ifjúsági Gimnázium, Szakközépiskola és Szakiskola által szervezett anyanyelv-használati vetélkedőn, melynek témája Arany János és Babits Mihály költészete volt. A lányok csapata, erdélyi és magyarországi iskolákat is megelőzve, az 1. helyen végzett.

 • Naši študenti sa pravidelne zúčastňujú krajského kola chemickej olympiády. Základy titrovania si osvojujú žiačky II. A. Obrázky vo Fotoalbume.

  Diákjaink rendszeresen résztvevői a kémiai olimpia kerületi fordulóinak. A titrálás alapjainak elsajátítása za idén a gyakorlati rész feladata volt. Képek a Fotóalbumban.

 • 9. 4. 2016

  Do galérie Volejbal - dievčatá boli pridané fotografie.

 • 3. 4. 2016

  Do galérie Junior Internet 2016 boli pridané fotografie.

 • Aj naši žiaci sa zúčastnili súťaže Angličtinár roka 2016, ktorú organizuje agentúre Injoy. Ich výsledky si môžete pozrieť tu.

  Diákjaink részt vettek az Év angolosa online versenyen, ahol felmérhették angol tudásukat. Születtek nagyon jó eredmények, a listát meg lehet nézni itt. Mindenkinek gratulálunk és további élvezetes angolnyelv tanulást!

 • Źeláme príjemné prežite Veľkonočných sviatkov. Vyučovanie končí dnešným dňom, 23. marca a začína 30. marca. Počas prázdnin sú úradné hodiny od 8.30 do 15.00. Telefón na sekretariát je 035/6420859.

  Minden diáknak, szülőnek, tanárnak kellemes és áldott húvéti ünnepeket kívánunk. A tanítás március 29-ig szünetel. A szünet alatt hivatalos ügyeiket munkanapokon 8.30 - 15.00 között intézhetik. Megértésüket köszönjük.

 • 18. 3. 2016

  Do galérie Oslavy - Március 15. boli pridané fotografie.

 • 11. 3. 2016

  Do galérie Erasmus+ Madrid boli pridané fotografie.

 • 11. 3. 2016

  Do galérie Poznaj slovenskú reč boli pridané fotografie.

 • 11. 3. 2016

  Do galérie Písomka DSD I. vizsga boli pridané fotografie.

 • 11. 3. 2016

  Do galérie Lyžiarsky výcvik-Sítúra boli pridané fotografie.

 • Milí žiaci a rodičia! Marec je mesiac kníh, preto Vás žiadame, aby ste prehrabali svoje knižnice doma a ak nájdete knihy, ktoré už nepotrebujete alebo ste už viackrát prečítali, prineste ich do školy. Namiesto ponúknutej knižky si môžete zobrať náhradu. Prečo? Lebo čítať je dobré!

  Kedves diákok és tanárok! Március a könyv hónapja, ezért kérek mindenkit, nézze át otthoni könyvtárát és hozza el azokat az olvasnivalókat, amiket már megunt. Látható helyen gyűjtjük majd és mindenki kedvére válogathat, vihet cserébe a hozott könyvért. Miért? Mert olvasni jó!

 • 15. 2. 2016

  Do galérie Safer Internet Day boli pridané fotografie.

 • 11.2.2016 sa konalo školské kolo súťaže Poznaj slovenskú reč. Výsledky: zlaté pásmo: Nagy Peter - 1. miesto, Beáta Mechurová - 2. miesto, strieborné pásmo: Liliana Kováčová - 3. miesto, bronzové pásmo:  Molnár Géza, Ponesz Karin. Prví dvaja postupujú do okresného kola. Gratulujeme!
   
  2016. 2. 11-én zajlott az Ismerd meg a szlovák nyelvet verseny iskolai fordulója. Eredmények: aranysávos minősítés:Nagy Péter - 1. hely, Mechura Beáta - 2. hely, ezüstsávos minősítés: Kováč Liliána - 3. hely, bronzsávos minősítés: Molnár Géza, Ponesz Karin. Az első két helyezett továbbjutott a járási fordulóba. Gratulálunk!

 • Nadácia Cséfalvay aj v roku 2015 vyhlásila súťaž pre talentovaných mladých žiakov od 12 rokov v 4 kategóriách. Našu školu reprezentovala Zsófia Dallos z III.A s úžasnou grafikou. S detailne vypracovaným dielom vyhrala 1. miesto, k čomu jej gratulujeme!

  A Cséfalvay Alapítvány 2015-ben is pályázatot hirdetett tehetséges magyar ajkú fiatalok számára 12 éves kortól a zene, irodalom, sport és képzőművészet kategóriákban. November 30-ig lehetett jelentkezni. Iskolánkat a képzőművészet kategóriában Dallos Zsófia (III.A) képviselte és pályamunkájával meg is nyerte az 1. helyezést. Gratulálunk a sikerhez!

 • 12. januára 2016 sa konalo okresné kolo olympiády v nemeckom jazyku. Našu školu reprezentovali Mária Dobrovodská, II. A v kategórii 2A a Ágnes Horváth, III.A v kategórii 2B. Dievčatám gratulujeme za dosiahnuté úspechy a Ági držíme palce na krajskom kole, nakoľko práve ona bude reprezentovať novozámocký okres vo svojej kategórii!

  2016. január 12-én került megszervezésre a német olimpia járási fordulója. Iskolánkat Dobrovodská Marika, II.A (2A kategória) és Horváth Ágnes (2B kategória), III.A képviselték. Ági bravúros sikerrel lett 1. helyezett és február 11-én ő képviseli az érsekújvári járást a kerületi fordulón. Sok sikert!

 • 14. januára 2016 sa konalo okresné kolo olympiády v anglickom jazyku. Našu školu reprezentovali Eleonóra Bombiczová, I. A v kategórii 2A, Zsófia Dallos, III.A v kategórii 2B a Silvia Vargová, IV.B, v kategórii 2C2. Dievčatám gratulujeme za dosiahnuté úspechy a Silvii držíme palce na krajskom kole, nakoľko práve ona bude reprezentovať novozámocký okres vo svojej kategórii!

  2016. január 14-én került megszervezésre az angol olimpia járási fordulója. Iskolánkat Bombicz Eleonóra, I.A (2A kategória), Dallos Zsófia (2B kategória), III.A és Varga Szilvia, IV.B (2C2 kategória) képviselték, akik közül Szilvi került tovább a kerületi fordulóba! Sok sikert február 10-én!

 • Vytvoril sa nový Youtube kanál našej školy, v ktorom sú zverejnené videá z projektu ELITE 2015

  Megalakult iskolánk YouTube csatornája, amelyre felkerültek az ELITE 2015 projektünkben készült videók.

  https://www.youtube.com/channel/UCs62EU3tlxKugtbgv1gF1Yg

 • 19. 12. 2015

  Do galérie Projekt ELITE boli pridané fotografie.

 • 19. 12. 2015

  Do galérie Oros kupa boli pridané fotografie.

 • Aj tento rok sme sa pripojili k podujatiam Týždňa vedy a techniky 2015. Budúci maturanti z chémie 12. novembra absolvovali prednášku organizovanú Katedrou chémie PF UHS v Komárne. Našu školu úspešne reprezentovali v ten deň aj žiačky I. A triedy na súťaži HEURÉKA! v Kolárove.

  2015. november 12-én Utazzunk az időben a kémiával! - látványos kémiai kísérletekre épített időutazásban vettek részt a kémia érettségire készülő diákjaink Dr. Róka András előadásában az ELTE Kémia Intézetének oktatójával Komáromban, a Selye János Egyetem szervezésében. Ugyanaznap sikeresen szerepelt az iskola csapata (Bombicz Eleonóra, Gőgh Réka, Nagy Vivien) az V. Magyar Tudománytörténeti Vetélkedőn, amelyet a gútai Nagyboldogasszony Iskolaközpont szervezett. Gratulálunk a 2. helyezéshez! 

 • Na krajskom kole informatickej sútaže "ZENIT Web" náš študent Tamás Csanda (I.A) vybojoval 1. miesto v kategórii Webdizajnér. S týmto výsledkom postúpil do celoštátneho kola, ktorá sa uskutoční ako trojdňové podujatie v meste Dolný Kubín.

  Gratulujeme žiakovi Gézovi Molnárovi (IV.A), ktorý sa umiestnil na 4. mieste v kategórii Webdesigner.

  V kategórie Grafik sa zúčastnili aj dve žiačky Zsófia Ružik (III.A) a Jázmin Jakubovich (II.A), ktoré tiež boli úspešné v súťaži.

  A "ZENIT Web" informatikai verseny kerületi fordulóján Csanda Tamás (I.A) az 1. helyen végzett Grafikus kategóriájában. Ezzel az eredménnyel továbbjutott az országos fordulóra, amely egy három napos esemény lesz Alsókubín városában.

 • 28. 11. 2015

  Do galérie Zenit - krajské, kerület boli pridané fotografie.

 • 28. 11. 2015

  Do galérie Futsal - chlapci, fiúk boli pridané fotografie.

 • Žiaci našej školy sa aj v tomto roku zapojili do kampane "Študentská kvapka krvi", ktorú každoročne pripravuje Slovenský Červený kríž v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR.

  Iskolánk idén is bekapcsolódott a Szlovák Vöröskereszt és a Nemzeti Transzfúziós Szolgálat által meghirdetett Diákvércsepp-akcióba. Október 21-én 11 harmadikos és negyedikes diákunk vett részt önkéntes véradásban. Többségük első alkalommal adott vért, de néhányan közülük már rutinos véradók. Köszönjük a következő diákoknak, hogy segíteni akarnak az arra rászorulóknak. Takács Károly, Klimasz Ferdinánd, Kasnyík Klaudia, Spek Balázs, Rigo Scarlett, Farkas Noémi, Esse Monika, Mészáros Jennifer, Ballon Ádám, Szmicsek Róbert és Budinsky Imre.

 • Źiaci nášho gymnázia zhotovili audioknihu pre nevidiaceho chlapca a týmto aktom boli zvolení za jeden z 5 najlepších nápadov v súťaži Detský čin roka 2015. Hlasujte do 27. novembra, aby boli prví z piatich! Ďakujeme!

  Kérünk minden kedves barátot, november 27-ig szavazzon diákjainkra a Detský čin roka 2015 elnevezésű versenyen (hangoskönyvet készítettek egy vak fiúnak). Köszönjük!

 • Oznamujeme všetkým záujemcom, že dňa 18. novembra 2015 o 8.00 Gymnázium Petra Pázmáňa s vjm organizuje Deň otvorených dverí. Srdečne pozývame každého!

  Tisztelettel értesítünk minden kedves érdeklődő diákot, szülőt, hogy november 18-án 8.00 órai kezdettel Nyitott napot tartunk a Pázmány Péter Gimnáziumban. Mindenkit szeretettel várunk!

 • 25. 10. 2015

  Do galérie Bedminton boli pridané fotografie.

 • 26. októbra sa naši gymnazisti zúčastnia prednášky politológa Lászlóa Surjána v miestnom Csemadoku. 27. októbra skupina žiakov si vypočuje zaujímavú prednášku vrámci Vedeckej Roadshow v kine Mier a 28. 10. sa celá škola vyberie na tematickú exkurziu do Budapešti, kde pozrieme výstavu obrazov maliara Csontváry Kosztku a výstavu Mi, magyarok!

  A Pázmány Péter Gimnázium rendhagyóan egy egész hetes eseménysorozattal emlékezik meg az 1956-os eseményekről. 2015. október 26-án, 12.45 órai kezdettel Surján László előadását hallgatják meg a diákok a helyi Csemadok székházban, kedden a Sorstalanság című filmet tekintik meg, majd október 28-án Budapestre utazik az iskola, ahol a Mi, magyarok! és a Csontváry Kosztka kiállítást, valamint a várat, Halászbástyát és Mátyás templomot nézzük meg.

 • 21. 10. 2015

  Do galérie Odovzdávanie ocenení-Díjátadó boli pridané fotografie.

 • 21. 10. 2015

  Do galérie Gaudeamus boli pridané fotografie.

 • 10. 10. 2015

  Do galérie Cezpoľný beh boli pridané fotografie.

 • 7. 10. 2015

  Do galérie Výstava Ľ. Štúr-Kiállítás boli pridané fotografie.

 • 6. 10. 2015

  Do galérie Galéria boli pridané fotografie.

 • 30. 9. 2015

  Do galérie Galéria boli pridané fotografie.

 • 29. 9. 2015

  Do galérie Galéria boli pridané fotografie.

 • 29. 9. 2015

  Dňa 28. septembra 2015 si žiaci III. A triedy pozreli náučnú výstavu prezentujúcu vznik, zhodnocovanie, zneškodňovanie a vplyv odpadu na naše životné prostredie. Do galérie Odpady-Hulladékgazdálkodás boli pridané fotografie.

  Diákjaink 2015. szeptember 28 -án a hulladékgazdálkodásról tekintettek meg egy kiállítást.

 • Dňa 16. novembra 2015 škola v spolupráci s neziskovou organizáciou Tandem organizuje orientačný deň povolaní pre žiakov 3. a 4. ročníka. 

  A Tandem, n.o. szervezésében 2015. november 16-án pályaválasztási napot tartunk a 3. és 4. évfolyamos diákok számára. program:

  8:00 – 12:00 Kiscsoportos foglalkozás osztályonként
  12:00 – 13:00 Ebédszünet
  13:00 – 13:30 A délutáni programok nagycsoportos nyitása
  13:30 – 16:00 Párhuzamos programlehetőségek, egyéni és kiscsoportos formában:
  Élő Könyvtár: Egyéni és páros beszélgetés-lehetőségek érdekes foglalkozások képviselőivel, a szakma mindennapjairól, a pályájuk érdekességeiről, a szakma által lehetővé tett életformáról.
  Kreatív stand: Kreatív névjegyjártya-készítés, Életrajz-puzzle és más alkotások
  Próba-állásinterjú-játék: Játékból komolyan – állásinterjús helyzetgyakorlatok
  Egyéni tanácsadás: Személyes beszélgetési lehetőség pályaorientációs tanácsadókkal, konkrét kérdésekről.
  Információs tanácsadás: Minden infó, amit a szlovákiai, magyarországi és csehországi felsőoktatási intézményekről tudni kell.
  Diplomás ElőKÉP: Készíts egy fotót arról, hogy nézel majd ki pár év múlva talárban és kezedben a friss diplomáddal!
  Felvételizz okosan! társasjáték: Csoportos társasjáték az egyetemi felvételi és gólyaidőszak rejtelmeiről és kihívásairól.
  Életpálya-Kötélpálya: Életút-játék bátraknak az élet hozta hatások szimbólumaival.

 • Naša škola bola úspešná v medzinárodnom projekte programu Erasmus+ s názvom Detektívi prírody. Cieľom dvojročnej práce je objaviť, preskúmať a riadne zdokumentovať invázne druhy rastlín a živočíchov žijúcich v okolí Nových Zámkov. Naše partnerské školy sú:

  1. Publiczne gimnazjum w Pstragowej (www.zs-pstragowa.pl), Pstragowa, Poland
  2. Sredno Obshtoobrazovatelno Uchilishte "Ivan Vazov" (www.sousopot.net), Sopot, Bulgaria
  3. Scoala Gimnaziala "Samson Bodnarescu" (http://scoalagalanesti.ucoz.ro), Galanesti, Romania
  4.Százhalombattai Széchenyi István Szakközépiskola és Gimnázium (www.sziszki.hu), Százhalombatta, Hungary
  5. Colegio Santo Angel de la Guarda (http://cc.santoangel.madrid.educa.madrid.org), Madrid, Spain
  6. ISA13 Istituto Comprensivo Sarzana (www.istitutocomprensivosarzana.it), Sarzana, Italy
  7. Primary School of Kouloura, Kouloura, Greece

 • 24. 9. 2015

  Do galérie The Bear Theatre boli pridané fotografie.

 • 24. 9. 2015

  Do galérie Deň holokaustu-Holokauszt nap boli pridané fotografie.

 • 24. 9. 2015

  Do galérie Tréning prvákov-Csapatépítő boli pridané fotografie.

 • FELHÍVÁS

  Az érsekújvári Pázmány Péter Gimnázium 7. alkalommal is meghirdeti Szövegértelmezési anyanyelvi vetélkedőjét, amelyre 2015. október 5-én, névadónk születésnapja alkalmából kerül sor. Megszólítjuk régiónk alapiskoláit és középiskoláit, hogy nevezzék be diákjaikat versenyünkbe, ahol két kategóriában mérhetik össze tudásukat:

  1. kategória: alapiskolák 8 - 9. évfolyamai

  2. kategória: középiskolák 1 - 2. évfolyamai

  Előzetes programtervezet:

  2015. október 5.

  9:00 Megnyitó (az iskola multimediális tantermében: ­­­Pénzes Tímea, híres maturánsunk, Peternai Zsuzsanna, igazgató)

 • Oznamujeme žiakom a rodičom školy, že od 7. do 25. septembra, denne od 7.00 do 12.00 organizujeme zber papiera v areáli školy. V prípade, že niekto chce doniesť papier poobede, je nutné dopredu oznámiť. Ďakujeme, že pomáhate triediť odpad!

  Értesítjük a diákokat és a kedves szülőket, hogy szeptember 7. - 25. az iskolát segítve megszabadulhatnak felgyülemlett papír-rengetegüktől. Az utánfutós és teherautós papírleadás naponta 7.00-tól 12.00-ig, a délutáni órákban telefonos egyeztetés alapján a 035/6420859 számon. Köszönjük, hogy védi a természetet és támogatja az iskolát!

 • I. A, II. A – Az élet és egészség védelme

   

  1.

  2.

  3.

  4.

  5.

  III. A

  THF

  Mojzes

  MAT

  Mojzes

  ANJ

  Beňovsky

  Peternai

  SLF

  Benkő

  Bopkó

  OBN

  Bopkó

  IV. A

  THF

  Kollár

  MJL

  Kollár

  SLF

  Bopkó

  ANJ

 • Všetkým žiakom prajeme príjemné prázdniny. Školský rok 2015/2016 sa začne 2. septembra 2015 o 8.30 v sídle Csemadoku.

  Minden diáknak kellemes szünetet kívánunk. A 2015/2016 tanév ünnepélyes megnyitója 2015. szeptember 2-án lesz, 8.30 kezdettel a Csemadok székházban. 

 • Ádám Pál bol ocenený za úspešnú reprezentáciu školy a Nitrianskeho samosprávneho kraja. Gratulujeme!

  Nyitra megye minden évben díjazza országos és nemzetközi versenyeken kimagasló eredményeket elérő középiskolás diákjait. Pál Ádám a Poznaj slovenskú reč országos 1. helyéért és a Gloria Victis nemzetközi történelem verseny 1. helyezéséért kapott oklevelet és ajándékot.

 • Spisovateľ, publicista József Gazdag predstavil svoju najnovšiu knihu gymnazistom.

  Gazdag József, számos irodalmi díj tulajdonosa, az Egy futballfüggő naplójából című könyv írója, az Új Szó legendás Focitipp mellékletének megalapítója és a Komáromi Szalon társszervezője a Pázmány gimiseket "fertőzte meg" focimániájával.

 • Naše žiačky dosiahli aj v tomto školskom roku vynikajúce výsledky na cudzojazyčnej recitačnej súťaži Jazykový kvet. Na  celoslovenskom kole súťaže obsadila Karmen Makai (IV.B) 1. miesto v kategórii španielska prevzatá tvorba, Szilvia Varga (III.B) 2. miesto v kategórii anglická próza. Gratulujeme.

  Iskolánk diákjai idén is kitunően szerepeltek a Nyelvi virág idegen nyelvű szavalóversenyen. Makai Karmen (IV.B) spanyol nyelvu próza kategóriában az országos forduló előkelő 1. helyén végzett . Varga Szilvia (III.B) angol nyelvu prózában rendkívül erős mezőnyben 2. helyet érte el. Gratulálunk.


   

 • Oznamujeme prijatím žiakom a ich právnym zástupcom, že zápis do 1. ročníka sa koná 18. a 27. mája 2015 od 8.00 do 16.00. Na zápis treba doniesť zápisný lístok.

  Értesítjük a felvett diákokat és törvényes képviselőiket, hogy a beiratkozás 2015. május 18. és 27.-én lesz 8.00-tól 16.00-ig. A beiratkozásra hozzák el a beiratkozási lapot.

 • Dňa 30. apríla 2015 prebehlo školenie dobrovoľníkov - študentov nášho gymnázia v organizácii spoločnosti De juRe z Budapešti a Carissimi z Dunajskej Stredy. Finančne projekt zabezpečila OTP Banka, a.s. Priestory nám poskytla Základná škola Czuczora Gergelya s vjm v Nových Zámkoch. Všetkým ďakujeme!

  2015. április 30-án speciális tréningen vettek részt diákjaink "Önkéntesség akadályok nélkül" címmel a De juRe Alapítvány trénereinek és a Carissimi Alapítvány jóvoltából. A projekt anyagi részét az OTB Banka, a.s. vállalta fel, a helyszínt pedig a Czuczor Gergely Alapiskola biztosította. Köszönjünk! Képek a Fényképalbumban.

 • Na sútaž Junior Internet 2015 zorganizovaný AMAVET-om (Asociácia pre mládež, vedu a technik) a STU FIIT (Slovenská technická univerzita v Bratislave, Fakulta informatiky a informačných technológií) študenti Tomáš Csanda (Základná škola Gergely Czuczora) a Gejza Molnár (Gymnázium Petra Pázmáňa) prihlásili spoločný informatický projekt pod názvom “Štáty a ich hlavné mestá”. Projekt bol taký úspešný, že nie len vstúpil do finále, ale aj získal mimoriadnu cenu dekana STU FIIT v kategórii WebLearn (učenie pomocou web-u) od pána dekana doc. Ing. Pavel Čičák, PhD..

 • 2. 5. 2015

  Do galérie Junior Internet 2015, Bratislava boli pridané fotografie.

 • Oznamujeme všetkým žiakom, rodičom a priateľom školy, že na škole prebieha zber papiera až do 15. mája 2015.

  Értesítünk mindenkit, hogy az iskolában papírgyűjtés folyik május 15-ig. 

 • 29. 4. 2015

  Do galérie 15. marec-Március 15. boli pridané fotografie.

 • 28. 4. 2015 dvaja umelci z košickej Thálie – Árpád Pólos a Mária Kövesdi Szabó priniesli Adyho básne na netradičnú hodinu literatúry našim maturantom.

  2015. 4. 28-án rendhagyó irodalomórát tartott érettségizőinknek  a kassai Thália színház két művésze: Pólos Árpád és Kövesdi Szabó Mária, akik Ady Endre verseit szavalták.

 • 27. 4. 2015

  Do galérie Deň Zeme-A Föld napja boli pridané fotografie.

 • Dňa 20. apríla žiaci 2. ročníka navštívili Slovenskú ústrednú hvezdáreň v Hurbanove. A 2. évfolyam diákjai meglátogatták az ógyallai csillagvizsgálót. Képek a galériában.

 • Dňa 20. 4. 2015 sa konalo na našej škole krajské kolo súťaže Poznaj slovenskú reč. V III. kategórii sa umiestnila na 3. mieste - a tým vybojovala účasť v celoslovenskom kole Beata Mechurová (II.A). Silvia Vargová (III.B) sa umiestnila na 7. mieste. Gratulujeme!
   
  2015. 4. 20-án iskolánkban zajlott az Ismerd meg a szlovák nyelvet verseny kerületi fordulója. A III. kategóriában Mechura Beáta lett a 3. helyezett - ezáltal részt vehet az országos fordulóban. Varga Szilvia (III.B) ugyanitt 7. lett. Gratulálunk!

 • 7. 4. 2015

  Do galérie Dobré slovo boli pridané fotografie.

 • 31. 3. 2015

  Do galérie 15. marec-Március 15. boli pridané fotografie.

 • Na sútaž s názvom "2015 sútaž v písaní eseji a debata medzinárodných škôl" poslala esej Hegedűs Veronika (III.B). Na sútaž sa mohli prihlásiť základné a stredné školy z krajín celého sveta. V tomto roku prihlásili žiaci a študenti z 43 krajín, z ktorých sa zdôraznili najlepšie a postupujúce.

  Téma sútaže: "Načrtni svoje nápady na trvalo udržateľný vzdelávanie a kroky potrebné na ich dosiahnutie pre spoločnosť". Prihlásení študenti museli vysvetliť, čo pre nich znamená udržateľný vzdelávanie.

 • Chlapci z nášho gymnázia na okresnom kole volejbalu v tesnom súboji dosiahli druhé miesto! Blahoželáme!

  Gimnáziumunk fiú röplapda csapata szoros küzdelemben a II. helyezést érte el a járási fordulón! Gratulálunk a csapatnak!

 • 27. 3. 2015

  Do galérie 70. výročie bombardovania mesta boli pridané fotografie.

 • 11. 3. 2015

  Do galérie Písomné skúšanie DSD vizsga boli pridané fotografie.

 • 6. 3. 2015

  Do galérie Innovation Camp boli pridané fotografie.

 • Na krjaskom kole olympiády v španielskom jazyku naša žiačka Karmen Makai (IV. B) vybojovala 2. miesto v kategórii C. Gratulujeme!

  A február 9-én zajló Spanyol nyelvi Olimpia kerületi fordulóján Makai Karmen (IV. B) a C kategóriában a 2. helyen végzett. Gratulálunk!

 • Vyšlo ďalšie vydanie časopisu e(z)-one.

  Megjelent az e(z)-one 8. száma.

 • 2. 2. 2015

  Do galérie Basketbal - Kosárlabda boli pridané fotografie.

 • 1. 2. 2015

  Do galérie XXII. Ples študentov-Diákbál boli pridané fotografie.

 • Vyšlo 7. číslo elektronického časopisu.

  Megjelent az e(z)-one 7. száma.

 • Naše gymnázium v roku 2014 opäť získalo úžasné 1. miesto spomedzi všetkých gymnázií v Nitrianskom kraji (2. miesto zo vštkých stredných škôl v kraji) v kategórii "mimoriadne výsledky". V celkovom hodnotení gymnázií sme získali krásne 9. miesto. Ďakujeme všetkým žiakom a učiteľom školy a dúfame, že v budúcnosti dosiahneme podobné výsledky.   Intézményünk a 2014-es évben újra elérte a kimagasló első helyezést a nyitrai kerületi gimnáziumok között (2. hely az összes középiskola közül) a "rend
 • A Pázmány Péter Gimnázium diákjai az elmúlt időszakban a „Škola rodinných financií“ (Családi pénzügyek iskolája) projekt keretén belül a pénzügyek alapjaival ismerkedtek meg. Az iskolák számára nagyon fontos, hogy diákjainkat a valós életre készítsék  fel. Tanintézményünk minden lehetőséget megragad, hogy diákjaink a valódi élettel ismerkedhessenek. Így történt, hogy a „Nadácia pre deti Slovenska“ alapítványon keresztül megismertettük diákjainkat olyan fogalmakkal, mint családi költségvetés, bevételek, kiadások, kölcsön, hitel, kamat, nyereség, adó, bérek, számvitel, személyi számla, és meg sok-sok fogalom a pénz világából. Az egyes találkozókat Vida Zoltán mérnök úr vezette. Meglepetést, okozott, hogy egyes diákjaink mennyire járatosak a családi költségvetés terén. Sokukat gondolkodóba ejtett az a jó tanács, hogy bevételeink 10%-át rakjuk félre az ún. nehezebb időkre. Reméljük diákjaink átfogó ízelítőt kaptak a „pénz világából“, melyet a későbbiekben kamatoztatni tudnak.

 • Dňa 23.10., 10.11. a 10.12. 2014 sa zúčastnili žiačky Klaudia Kasnyík, Noémi FarkasCsilla Varró z III. A triedy na literárnej súťaži pod názvom LEGERE, ktorej organizátorom bola Katedra maďarského jazyka a literatúry na Fakulte stredoeurópskych štúdií Univerzity Konštantina Filozofa v Nitre. Témou súťaže bola láska v literatúre. Na podujatí sa zúčastnilo 36 škôl. Naše žiačky dosiahli 12. miesto. K tomuto peknému výsledku im srdečne gratulujeme.

  2014.október 23-án, november 10-én és december 10-én került sor a LEGERE elnevezésű irodalmi versenyre Nyitrán, melyet a Konstantin Filozofus Egyetem Közép-európai Tanulmányok Karának magyar nyelv és irodalom tanszéke rendezett immáron 3. alkalommal.

 • Vyšlo 6. číslo elektronického časopisu e(z)-one.

  Megjelent az e(z)-one 6. száma.

 • Vyšlo 5. číslo elektronického časopisu e(z)-one.

  Megjelent az e(z)-one 5. száma.

 • Tradičná futbalová sútaž medzi triedami s názvom pohár Oros sa uskutočnil 15.12.2014. Táto sútaž aj tento rok dala zabrať našim študentom na pamätku nášho telocvikára. Najviac zabojovali futbalisti IV.A, ale napriek tomu putovný pohár sa vrátil k svojmu pôvodnému majiteľovi, futbalistom IIIA/IIIB.

   Výsledky:

   1. III.A/III.B

   2. II.A

   3. IV.A

   4. I.A

   5. IV.B

   Najlepší strelec: Rátz Artúr (II.A)

   

   2014.12.15.-én folyt le a hagyományosan minden éven megrendezésre kerülő osztályok közötti futball verseny, az Oros kupa. A  gimnázium elhunyt tornatanárának emlékére megvalósuló megmérettetés idén is megizzasztotta fiainkat. Összegezhető, hogy az osztályok közül a IV.A focistái harcoltak a leginkább, de ennek ellenére a vándorkupa visszakerült eredeti tulajdonosához a III.A/III.B-hez

 • 15. 12. 2014

  Do galérie Győri balett boli pridané fotografie.

 • 12. 12. 2014

  Do galérie E-twinning boli pridané fotografie.

 • Vyšlo 4. číslo školského časopisu e(z)-one.

  Megjelent az e(z)-one 4. száma.

 • Vyšlo mimoriadne vydanie e(z)-one.

  Megjelent az e(z)-one különszáma.

 • 2. 12. 2014

  Do galérie Stužková-Szalagavató boli pridané fotografie.

 • Vyšlo druhé číslo elektronického časopisu školy e(z)-one.

  Megjelent gimink újságjának, a Mi one?-nak elektronikus verziója, az e(z)-one második száma.

 • Vyšlo prvé číslo elektronického časopisu školy e(z)-one.

  Megjelent gimink újságjának, a Mi one?-nak elektronikus verziója, az e(z)-one.

 • 24. 11. 2014

  Do galérie Imatrikulácia-Avatás boli pridané fotografie.

 • 23. 11. 2014

  Do galérie Deň študentov-Diáknap boli pridané fotografie.

 • V rámci Týždna vedy a techniky na Slovensku budúci maturanti z chémie navštívili Univerzitu J. Selyeho a absolvovali prednášku profesora Martina Bílka (Univerzita Hradec Králové) o možnostiach digitalizácie výsledkov školských chemických pokusov.

  A Tudományok Hete rendezvénysorozat keretén belül diákjaink egy csoportja ellátogatott a Selye János Egyetemre, ahol Martin Bílek (Univerzita Hradec Králové) előadását is meghallgatták az iskolai kémiai kísérletek eredményeinek számítógépes feldolgozásáról.

 • - Obrázok 1

 • Naša škola má svoju stránku aj na Facebooku. Podporte ju!

  Iskolánknak van Facebook-os változata is. Klikkeljen rá, kedvelje!

 • 17.-19. októbra sa uskutočnil mládežnícky seminár "Ja som Ja!", zameraný na rozmanitosť jednotlivca. Mladí ľudia z rôznych kútov Slovenska sa stretli v Betánii Senec, kde spoločne diskutovali o rôznych formách diskriminácie a o spôsoboch, ako proti nej bojovať. Všetky výstupy a reportáže zúčastnených žiakov tohto seminára budú použité ako vzdelávacie materiály.

  Október 17.-19. között megrendezésre került a fiataloknak szóló szeminárium "Ja som ja!" - "Én,én vagyok!", amelyen részt vett Makai Karmen, a IV.B diákja. A találkozó az egyén sokszínűségével foglalkozott. A fiatalok egész Szlovákiából Szencen találkoztak, ahol egymás között megvitatták a diszkrimináció különböző formáit és az ellene szóló harc lehetőségeit. A találkozó teljes tartalma egy oktató anyagként fog megjelenni, mely része a résztvevő diákokkal forgatott videóriport is. 

 • 3. 11. 2014

  Do galérie Ja som ja-Én én vagyok boli pridané fotografie.

 • 29. 10. 2014

  Do galérie Návšteva-Látogatás boli pridané fotografie.

 • 29. 10. 2014

  Do galérie Zájazd do Pécsu-Pécsi utazás boli pridané fotografie.

 • 28. októbra 2014 sa žiaci našej školy zúčastnili na dobrovoľnom darovaní krvi. Za šľachetný čin im ďakujeme!

  Október 28-án gimnáziumunk következő 11 diákja önkéntes véradáson vett részt, segítve ezzel az arra rászorulóknak.

  Pénz Fruzsina (IV. A), Bokros Nikolett (IV. A), Ballon Ádám (III. B), Budinsky Imre (III. B), Sütö Borbála (IV. B), Gunda Denisa (IV. B), Vígh Krisztína Gyöngyvér (IV. B), Nagy Edina (IV. B), Fodor Péter (IV. B), Záležák Bálint (IV. B), Jávorka Bence (IV. B).

   

 • Naša škola sa zapojila do Európskeho týždňa programovania (v dňoch 11. až 17. októbra 2014) s cieľom podporiť rozvoj programátorských zručností a smerovanie kariéry mladých ľudí do oblasti informačných technológií.

  Vybrali sme termín 17. októbra 2014 od 11:50 do 13:30, kde počas viac ako poldruha hodiny študenti vytvorili jednoduchú aplikáciu v grafickom rozhraní programovacieho jazyka Delphi. Cieľom hodiny bol oboznámiť študentov so základmi grafického programovania a motivovanie v programovaní.

 • 25. 10. 2014

  Do galérie Európsky týždeň programovania boli pridané fotografie.

 • Od októbra 2013 je naša škola členom medzinárodného projektu ekologických škôl ESFALP (Európske školy pre živú planétu). Dňa 2.10.2014 účastnícke školy (33) z 11 krajín ako posledné spoločné podujatie organizovali rôzné aktivity pre záchranu riek a jazier pod názvom River Action Day. V tomto roku hlavnou témou bol odpad v našich riekach a jazerách, miera znečisťovania a znečistovanie vôd.

  Podujatie sa začalo so 4 workshop-my, ktoré v rovnakom čase vo 45 minútových intervaloch bežali od 8:00 do 11:30 hod. Študenti z tried III.A a III.B boli rozdelený na malé skupiny, aby sa mohli zúčastniť všetkých aktivít.

 • Rodičovské združenie pri gymnáziu zorganizovalo veľkolepú oslavu pri príležitosti 10. výročia osamostatnenia Gymnázia Petra Pázmáňa s vjm. Reportáž sa nachádza tu.

  A gimnázium mellett működő Szülői Szövetség gálaesttel ünnepelte meg az intézmény jogi önállósulásának 10. évfordulóját. Az eseményről bővebb beszámolót itt olvashatnak.

 • Aj v tomto školskom roku pokračujeme v projekte Škola rodinných financií.

  Ebben az iskolaévben is folytatódik a Családi Pénzügyek Iskolája című projektünk.

 • Skupina študentov nášho gymnázia (III.A - Ádám Pál, Erika Šárai, Viktória Pál / II.A - Balázs Lévárdi, Balázs Špek, Richard Kmetyodosiahla zo 12 skupín 7. miesto v krajskom kole v  sútaži pod názvom Župná kalokagatia – Mladý záchranár 2014, ktoré zorganizovalo odbor vzdelávania a kultúry – oddelenie mládeže, telesnej kultúry a športu Úradu NSK dňa 19.09.2014 po ôsmy krát.

  Športovo vedomostná súťaž bol orientačným behom 5 členných zmiešaných družstiev na 2,8 km, v ktorej sa bežal určená trať na čas po dráhe s kontrolnými stanovišťami, na ktorých boli súťažiaci preverení z teoretických a praktických vedomostí a zručností.

 • 5. 10. 2014

  Do galérie River Action Day boli pridané fotografie.

 • Komisia  regionálneho rozvoja a cestovného ruchu Mestského zastupiteľstva mesta Nové Zámky dňa 30. septembra 2014 vyhodnotila súťaž Nápad pre svoje mesto. Naša škola bola mimoriadne úspešná, dve žiačky sa umiestnili na popredných miestach. Zsófia Dallos získala 3. miesto a finančnú výhru 100 eur so svojím nápadom vytvoriť oddychový park v meste, Karmen Makaiová sa umiestnila na 2. mieste s nápadom vybudovať baštu na Majzonovom námestí a tým získala aj 200 eur. Žiačkám gratulujeme a prajeme im veľa inovatívnych nápadov!

 • Dvaja učitelia školy - Mgr. Roland Dózsa a Mgr. Zoltán Soóky získali medzinárodný certifikát pre základné ekonomické kompetencie - EBCL. Gratulujeme!

  Iskolánk tanárai állandóan képzik magukat, amiről tanúskodik a tény, hogy nemzetközileg elismert oklevelet - EBCL szereztek közgazdaságtan alapjaiból. Gratulálunk Dózsa és Soóky tanár uraknak!

 • FELHÍVÁS

  Az érsekújvári Pázmány Péter Gimnázium 6. alkalommal is meghirdeti Szövegértelmezési anyanyelvi vetélkedőjét, amelyre 2014. október 3-án, névadónk születésnapján kerül sor. Megszólítjuk régiónk alapiskoláit és gimnáziumait, hogy nevezzék be diákjaikat versenyünkbe, ahol két kategóriában mérhetik össze tudásukat:

  1. kategória: alapiskolák 8 - 9. évfolyamai

  2. kategória: gimnáziumok 1 - 2. évfolyamai

  Előzetes programtervezet:

  2014. október 3.

  9:00 Megnyitó (az iskola multimediális tantermében: ­­­Peržel Magdolna, nyugalmazott tanárunk, Peternai Zsuzsanna, igazgató)

 • 23. 9. 2014

  Oznamujeme rodičom, že 23. septembra 2014 o 16.30 sa budú konať rodičovské schôdze. Tisztelettel értesítjük a szülőket, hogy 2014. szeptember 23-án, 16.30 kezdettel szülői értekezleteket tartunk.

 • 17. 9. 2014

  Do galérie Deň holokaustu-Holokauszt nap boli pridané fotografie.

 • 2. 9. 2014

  Všetkým žiakom školy prajeme úspešný školský rok a veľa dobrých známok! Minden diáknak sikeres tanévet és sok jó jegyet kívánunk!

 • Erika Šáraiová a Philip Pollák (III.A)  sa 8. júna vybrali na trojdňové dobrodružstvo do Vysokých Tatier. Výlet s názvom Hazajárók nyomában organizovala  nadácia Felvidéki Tehetségsegítő Tanács (nadácia pre úspešných študentov škôl s VJM). Naši žiaci navštívili veľa miest, pozreli si Štrbské pleso a vyšplhali sa v rámci štvorhodinovej túry až ku Skalnatému Plesu.  Fotky v galérii hovoria za seba.

  2014.június 8-án a III.A osztály tanulói-Šárai Erika és Pollák Philip elindultak, hogy felfedezzék a Magas-Tátrát. A kirándulást a Felvidéki Tehetségsegítő Tanács szervezte azon szlovákiai magyar  tanulók számára, akiknek nem csak a tanulmányi előmenetele példaértékű, hanem a versenyeken elért helyezéseik is figyelemre méltóak. Diákjaink rengeteg gyönyörű helyre látogattak el, köztük Csorba-tóra, Késmárkra, Lőcsére és egy négyórás túra során megmutatták, hogy a hegycsúcson is el lehet érni a mélypontot (jelen esetben a fáradtság mélypontjáról beszélhetünk).

 • Naši študenti Balázs Špek (II.A) a Balázs Lévárdi (II.A) dosiahli 1. a 2. miesto v behu zorganizované Mestom Nové Zámky, AKTIVITA V TVOJOM MESTE, o. z.  Atletický club Nové Zámky, Olympijský klub okresu Nové Zámky pod názvom 13. ročník Behu olympijského dňa, kde behali deti, žiaci a študenti z materských škôl, základných škôl a stredných škôl. Tiež sa mohli zúčastniť aj dospelý. Študenti dosiahli prvé dve miesta v kategórií 1. a 2. ročníkov stredných škôl. Za úspešné umiestnenie blahoželáme!  

 • Skupina študentov nášho gymnázia (III.A - Ádám Pál, Erika Šárai, Viktória Pál / II.A - Balázs Lévárdi, Balázs Špek, Richard Kmetyodosiahla zo 14 skupín 4. miesto v obvodnom kole v  sútaži pod názvom Župná kalokagatia – Mladý záchranár 2014, ktoré zorganizovalo NSK.

  Tento rok obvodné kolo sútaže sa konalo v Komárne v 12.6.2014, ktoré bolo v znamení olympizmu. Sútaž pevne spája šport s kultúrou, výchovou a s ochranou života a životného prostredia a prospieva k mierovému spolunažívaniu.

  Orientačný pretek päťčlenných zmiešaných družstiev bol spojený s vedomostnou súťažou a praktickými zručnosťami v oblasti: dopravy, všeobecného práva, geografie, histórie, športu, bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci, požiarnej ochrany, civilnej ochrany, ekonomiky, styku s verejnosťou, sociálnych služieb, prevencie drogových závislostí, topografie, hodu granátom, streľby zo vzduchovky, rúčkovania na lane, použitia improvizovaných prostriedkov individuálnej ochrany a prvej pomoci.

 • Dňa 4.6. 2014 sa v  priestoroch Koncertnej sály Župného domu sa uskutočnilo slávnostné odovzdávanie ocenení Doc. Ing. Milana Belicu, Phd. úspešným reprezentantantom Nitrianskeho samosprávneho kraja za školský rok 2013/2014. Z našej školy boli ocenení nasledovní žiaci: 

  Karmen Makaiová, III.B – za 2. miesto na celoštátnom kole v Olympiáde v španielskom jazyku a za 1. miesto na celoštátnom kole cudzojazyčnej recitačnej súťaži Jazykový kvet v španielskom jazyku, v kategórii próza.

  Poďakovanie patrí profesorke Helene Beňovskej.

 • Slávnostné ukončenie medzinárodného projektu ESFALP (Európske školy pre živú planétu) sa konalo 2-5. júna v Rumunsku, v mestečku Moieciu de Sus, blízko mesta Brašov.

  Počas slávnostného ukončenia 33 tímov z 11 krajín predstavilo svoj projekt, ktorý sa zaoberal témou ochrany prírody. Zo Slovenska sa zúčastnili 2 školy, vrátane našej školy, Gymnázium Petra Pázmáňa s vjm, ktoré  úspešne reprezentovali študentka Karmen Makaiová a pán profesor Zoltán Soóky.

  Na slávnostnom ukončení pomocou  jednominutového  videa a  plagátu sme prezentovali náš projekt, ktorý mal veľký úspech, pretože sa ho zúčastnilo rekordný počet ľudí (vrátane zberu vrchnákov cca. 1 100). Vďaka tomuto projektu sa naša škola stala súčasťou ESFALP-u, medzinárodného projektu ekologických škôl.

 • Žiak III. A triedy, Ádám Pál získal 1. miesto na celoslovenskom kole súťaže Poznaj slovenksú reč, ktorás sa konala 5. júna 2014 v Nových Zámkoch. Ádám súťažil vIII.  kategórii.

  Iskolánk diákja, Pál Ádám (III. A) az 1. helyen végzett a szlovák nyelvi vetélkedő országos fordulóján. Ádám nagy fölénnyel utasította maga mögé a társait. Gratulálunk a győzelemhez!

 • 23. mája 2014 na pozvanie Zuzany Peternai zavítal do školy Tibor Szomolai - autor románu s názvom "Felvidéki saga". Po dvojhodinovom rozhovore s tretiakmi sme sa dočkali aj dedikácie a on nášho sľubu, že zo 600 stranovej knihy spravíme CD nahrávku pre neznámeho nevidiaceho chlapca - Marcela Kopu.

  2014. május 23-án Peternai Zsuzsanna meghívására író-olvasó találkozóra érkezett intézményünkbe Szomolai Tibor, a Felvidéki saga című regény szerzője. A nagy mesélő rögtön belopta magát a szívünkbe, lelkesen dedikáltattunk, és még azt is megígértük, hogy egy ismeretlen vak fiú - Kopa Marcell számára felolvassuk a 600 oldalas könyvet egy hanghordozóra.

 • 29.mája 2014 v budove Slovenskej národnej rady v Bratislava Adam Pál (III.A) získal knižé ocenenie ako jediný maďarský študent za svoju esej s názvom: "Pád komunizu v Poľsku zo slovenskej perspektívy" Zúčastnil sa konferencie v spoločnosti takých významných politických osobností ako Magda Vášáryová, František Mikloško, Ján Budaj. Gratulujeme, Adam!

  2014. május 29-én Pozsonyban, a Szlovák Nemzeti Tanács épületében Pál Ádám (III.A) egyedüli magyar diákként részesült könyvjutalomban a "Pád komunizu v Poľsku zo slovenskej perspektívy" című esszéjéért.Olyan jelentős politikai személyek társáságában vehetett részt az ebből az alkalomból szervezett konferencián, mint Magda Vášáryová, František Mikloško, Ján Budaj. Gratulálunk, Ádám!

 • 7. mája 2014 boli v našom meste odovzdané vysvedčenia jazykovej skúšky DSD II. Od kultúrneho atašé Nemecka prevzalo diplomy takmer 50 žiakov z Nových Zámkov, Nitry a Šale.

  2014. május 7-én került sor városunkban a DSD II. típusú nyelvvizsga-bizonyítvány átadására. A Német Nagykövetség által is képviselt ünnepségen mintegy 50 érsekújvári, komáromi, nyitrai és sellyei diák vehette át a C1, ill. a B2 szintű tudását igazoló tanúsítványt, mely többek között németországi egyetemeken való továbbtanulásra jogosítja a tanulókat.

 • Dňa 14. apríla 2014 sa v Dome kultúry na Hlavnom námestí v Nových Zámkoch uskutočnilo slávnostné odovzdávanie ocenení úspešným reprezentantantom mesta Nové Zámky za kalendárny rok 2013. Z našej školy boli ocenení nasledovní žiaci:

   

  Karmen Makaiová, III.B – za 1. miesto na celoštátnom kole v Olympiáde v španielskom jazyku a za 1. miesto na celoštátnom kole cudzojazyčnej recitačnej súťaži Jazykový kvet v španielskom jazyku, v kategórii próza.

  Poďakovanie patrí profesorke Helene Beňovskej.

 • Žiačka III. B triedy, Karmen Makaiová získala 1. miesto na celoslovenskom kole cudzojazyčnej recitačnej súťaže Jazykový kvet, ktorás sa konala 9. mája 2014 v Nitre. Karmen súťažila v kategórii španielsky jazyk, prevzatá tvorba.

  Iskolánk diákja, Makai Karmen (III. B) 1. helyen végzett a Nyelvi virág elnevezésű idegen nyelvi szavalóverseny országos fordulóján május 9-én, Nyitrán. Karmen a spanyol nyelvi kategóriában versenyzett, Gabriel Garcia Marquez Nobel-díjas író Száz év magány című művéből mondott részletet.

 • V 28.4.2014 Edina Nagyová (III.B), Karmen Makaiová (III.B) a Arnold Tóth (III.B) prezentovali interaktívnu vyučovaciu hodinu o odpadovom hospodárstve pre deti v materskej škole. Naši študenti zapojili jednu veľkú skupinu do práce, kde používali počítačový program na interaktívnej tabuli. Hlavnou témou hodiny bola recyklácia a znovupoužitie odpadu, načo naši študenti motivovali deti materskej školy s pomocou riešenia rôznych interaktívnych úloh.

  Náš projekt kladie dôraz na to, aby sme oboznámili žiakov s problémom odpadu už v mladšom veku. Preto sa naši študenti zaoberali v komplexnej forme v skupinách s typmi odpadu, ako aj časom rozloženia, recyklácie a znovupoužitia odpadu. Zároveň sa zaoberali effektívnými možnosťami v odpadovom hospodárstve.

 • 7.4.2014 študenti projektu ESFALP sa zúčastnili exkurzie čističky odpadových vôd Nové Zámky. Vedúci exkurzie (ktorí má viac ako 30 ročnú prax) nám poukazoval celý areál čističky. Študenti sa dozvedeli ako sa čistí voda z kanalizácií, akou technologiu, akými chemickými procesmi pracujú vo firme a zároveň sa naučili, čo sa stane s očistenou vodou a vzniknutím kalom.

  Po exkurzii študenti išli zbierať odpad na hrádzu a medzi budovami mesta. Nazbieraný odpad, čo tvorilo veľké množstvo vriec, umiestnili do kontajneru.

 • V 25.3.2014 Edina Nagyová (III.B), Karmen Makaiová (III.B) a Tomáš Szalay (III.B) prezentovali interaktívnu vyučovaciu hodinu o odpadovom hospodárstve pre študentov Základnej školy Gergelya Czuczora. Naši študenti zapojili štyri triedy do práce (V., VI. a dve IX. triedy), kde používali počítačový program na interaktívnej tabuli. Hlavnou témou hodiny bola recyklácia a znovupoužitie odpadu, načo naši študenti motivovali žiakov základnej školy s pomocou riešenia rôzných interaktívnych úloh.

  Náš projekt kladie dôraz na to, aby sme oboznámili žiakov s problémom odpadu už v mladšom veku. Preto naši študenti sa zaoberali v komplexnej forme v skupinách s typmi odpadu, ako aj časom rozloženia, recyklácie a znovupoužitia odpadu. Zároveň sa zaoberali effektívnými možnosťami v odpadovom hospodárstve.

 • Na sútaž s názvom "2014 sútaž v písaní eseji a debata medzinárodných škôl"  poslali esej Hegedűs Veronika (II.B) és Šárai Erika (III.A). Na sútaž sa mohli prihlásiť základné a stredné školy z krajín celého sveta. V tomto roku bolo rekordné množstvo prihlásených. Spolu z 73 krajín poslali 1094 esejí, z ktorých sa zdôraznili najlepšie a postupujúce.

  Téma sútaže: "Načrtni svoje nápady na trvalo udržateľný život a kroky potrebné na ich dosiahnutie pre spoločnosť". Prihlásení študenti museli vysve

 • Študenti I. A triedy pozreli výstavu obrazkov a dokumentov týkajúcich sa bombardovania mesta.

  Az I. A osztály diákjai megtekintették a bombázásokról készült fényképekből, dokumentumokból összeállított kiállítást.

 • Dňa 24. marca 2014 sa konalo celoštátne kolo olympiády v nemeckom jazyku, na ktorej Ágnes Horváth (I. A) v kat. 2A sa umiestnila na 1. mieste, Philip Pollák (III. A) v kat. 2C boô úspešným riešiteľom olympiády. K pekným výsledkom gratulujeme!

  2014. március 24-én került sor a Német nyelvi olimpia országos fordulójára Pozsonyban, melyen iskolánk diákjai, Horváth Ágnes (I. A) a 2A kategóriában 1. helyezettPollák Philip (III. A) a 2C kategóriában eredményes megoldó lett. Mindkét eredményhez szívből gratulálunk és további sok sikert kívánunk!

 • 12. marca sa v Bratislave konalo celoštátne kolo olympiády v španielskom jazyku. Naša žiačka, Karmen Makai (III. B) sa v kategórii B umiestnila na 2. mieste. K peknému výsledku jej gratulujeme!

  Iskolánk diákja, Makai Karmen (III. B) az idei iskolaévben is eljutott a Spanyol nyelvi olimpia országos fordulójára, mely március 12-én Pozsonyban került megrendezésre. Erős mezőnyben az előkelő 2. helyen végzett. A kitartó és lelkiismeretes munka most is meghozta gyümölcsét. a szép helyezéshez gratulálunk és további sok sikert kívánunk!

 • Chlapci z nášho gymnázia na okresnom kole volejbalu v tesnom súboji dosiahli tretie miesto! Blahoželáme!

  Gimnáziumunk fiú röplapda csapata szoros küzdelemben a III. helyezést érte el a járási fordulón! Gratulálunk a csapatnak!

 • Žiaci našej školy sa aj v tomto školskom roku zapojili do Valentínskej kvapky krvi, ktorú organizuje Slovenský červený kríž.

  Gimnáziumunk diákjai ebben az iskolaévben is aktívan bekapcsolódtak a Szlovák Vöröskereszt által meghirdetett Bálint-napi vércsepp akcióba. Február 19-én elmentek vért adni, hogy segítsenek az arra rászorulóknak, esetleg életet mentsenek. Bokros Nikolett (III. A), Záležák Bálint (III. B), Jóba Dominik (VIII. G), Kiss András (VIII. G) és Balkó Krisztina (IV. A) nemes cselekedetet hajtott végre. Köszönjük!

 • Dňa 14. febr. 2014. v Štúrove sa uskutočnila celoštátna sútaž z dejepisu. Naši žiaci Ladislav Bopkó, Ádám Pál, Philip Pollák sa umiestnili na II. mieste. Organizátorom sútaže ako každý rok bolo združenie maďarských učiteľov dejepisu na SR.

  2014. február 14.-én Párkányban került megrendezésre a Múltidéző történelmi verseny országos fordulója a Történelem Tanárok Társulásának szervezésében. A középdöntőből 12 csapat jutott a döntőbe. Iskolánk a II. helyen végzett. Csapattagok: Bopkó László, Pál Ádám, Pollák Philip. A verseny témája az I. világháború története és a Trianoni béke volt.

 • Naši študenti 17.2.2014 v rámci projektu ESFALP sa zúčastnili exkurzie vo firme General Plastic a.s. v Kolárove. Riaditeľ im poukazoval firmu, ktorá vznikla v roku 2002, s tým cieľom, že znovu použije vyhodené PET flaše. Študenti si pozreli jednotlivé výrobné pásy a mohli preštudovať postup výroby. Prvoradým cieľom exkurzie bolo, aby upozornilo na separáciu PET fliaš.

  2014.2.17.-én az ESFALP projektes diákjaink tanulmányi kiránduláson vettek részt a General Plastic a.s. cégnél Gútán. A cég igazgatója bemutatta a céget, amely 2002-ben alakult azzal a céllal, hogy újrahasznosítja a kidobott PET-üvegeket. A tanulók megtekintették az egyes gyártási szalagokat és megvizsgálták a gyártási folyamatokat. A tanulmányi kirándulás elsődleges célja az volt, hogy felhívja a figyelmet a PET-szeparálására.

 • Tento týždeň sa vo štyroch v triedach uskutočnila vyučovacia hodina, ktorá sa zaoberala odpadovým hospodárstvom v rámci projektu ESFALP. Karmen Makiová spolu s triedami II.B a III.A a Edina Nagyová spolu s triedami II.A a III.B použili interaktívny počítačový program, ktorého jedna z hlavných tém je recyklácia a znovupoužitie odpadu. Počas hodiny dievčatá nielen motivovali svojich spolužiakov na recykláciu a znovupoužitie odpadu, ale riešili spolu úlohy. Študenti v skupinách za zaoberali typmi odpadu, ako aj časom rozloženia, recykláciou a znovupoužitím a zároveň effektívnými možnosťami v odpadovom hospodárstve.

 • Dňa 13. februára 2014 sa konalo krajské kolo olympiády v nemeckom jazyku. Žiačka Ágnes Horváth (I. A) v kat. 2a, a žiak Philip Pollák (III. A) v kat. 2C sa umiestnili na 1. mieste.

  2014. február 13-án került sor a német nyelvi olimpia kerületi fordulójára, amelyen Horváth Ágnes (I. A) a 2A kategóriában, valamint Pollák Philip (III. A) a 2C kategóriában képviselte iskolánkat.

  Mindketten a tiszteletreméltó 1. helyezést érték el, s legközelebb az országos megmérettetésen képviselik majd iskolánkat.

 • Dňa 24. januára 2014 sa konalo okresné kolo olympiády v nemeckom jazyku. Žiačka Ágnes Horváth z 1. A triedy sa umiestnila na 1. mieste v kategórii 2A, Dániel Guliš (III. A) získal 2. miesto v kategórii 2B.

  2014. január 24-én került sor a német nyelvi olimpia járási fordulójára, amelyben Horváth Ágnes, I. A osztályos tanulónk a 2A kategóriá 1. helyezettje, Guliš &dániel, III. A osztályos tanulónk pedig a 2B kategória 2. helyezettje lett.

 • 11. februára 2014 sa trieda II.A zúčastnila projektového dňa s názvom: Výchova k tolerancii. Pracovali v skupinách, venovali sa témam: stereotypia a predsudky. Fotky nájdete v galérii.
   
  2014. február 11-én a II.A osztály Toleranciára nevelés címmel projektnapon vett részt. Csoportmunkában a következő témákkal foglalkoztak: sztereotípiák és előítéletek. Fotók a fényképalbumban.

 • Dňa 5. 2. 2014 riešili naši žiaci úlohy 3. ročníka matematickej súťaže PANGEA.

  A PANGEA matematikai verseny 3. évfolyamának feladatait 30 diákunk oldotta.

 • 4. februára sa konalo v Nitre krajské kolo olympiády zo španielskeho jazyka. Karmen Makai (III. B) dosiahla v kategórii B  1. miestoMárk Csányi  (VIII. G) v kategórii C 3. miesto.

  2014. február 4-én zajlott Nyitrán a Spanyol nyelvi olimpia kerületi fordulója. Iskolánkból 5 diák vett részt a megmérettetésen. Makai Karmen (III. B) a B kategóriában a csodálatos 1. helyen végzett. Csányi Márk (VIII. G) a C kategóriában versenyzett és a 3. helyet szerezte meg. Gratulálunk a szép eredményhez!

 • 22.1.2014 študenti projektu ESFALP sa zúčastnili exkurzie vo firme Brantner. Vedúci exkurzie najprv poukazoval študentom zberový dvor  (G. Bethlena č.54), kde sa dozvedeli, ako sa deje separácia, zber a odvoz odpadu. Druhá časť exkurzie bola návšteva prekládkovej stanice (Považská č.40), kde zbierajú biologický a hlavne neseparovaný odpad.

  Po exkurzie študenti išli zbierať odpad do lesa Berek. Nazbieraný odpad, čo tvorilo veľké množstvo vriec, prepravili do mesta.  Dňa 27.1.2014 zbieranie odpadu pokračovalo. Študenti projektu na prvej vyučovacej hodine zbierali odpad okolo školy.

 • 16. januára 2014 sa konalo okresné kolo olympiády v anglickom jazyku. Naši žiaci, Szabó Péter (I. A) a Csányi Márk (VIII. G) skončili na 3. mieste v kategóriách 2A a 2B.

  A 2014. január 16-án megtartott Angol nyelvi olimpia járási fordulóján diákjaink, Szabó Péter (I. A) és Csányi Márk (VIII. G) kategóiájukban az előkelő 3. helyen végeztek.

 • Do IX. Celoslovenskej súťaže v písaní eseje sa zapojilo 3 študentov našej školy: Hegedűs Veronika - II.B, Pócs Tamara – II.B a Šárai Erika – III.A. 29. novembra 2013 na vyhodnotení v Bratislave Šárai Erika za svoju jedinečnosť a kreativitu získala hlavnú cenu. Blahoželáme!

   

  A IX. Országos Esszéíró Pályázatba három diákunk kapcsolódott be: Hegedűs Veronika - II.B, Pócs Tamara – II.B és Šárai Erika – III.A.

  A díjkiosztó gálán 2013. november 29-én az Ifjú Szivek pozsonyi székházában Šárai Erika fődíjat kapott. „A legtöbben az életet kalandnak, lehetőségnek, cukormáznak ... nevezték, és egyéb frázisokat pufogtattak. Erika fogalmazása, stílusa egyedi volt. Kreativitását már esszéje címe is elárulja, mert ő így alakította a témát: Az élet egy nagy retikül” – indokolta a zsűri döntését.

 • V piatok 15. novembra 2013 študent VIII. G triedy Tamás Balogh prevzal z rúk ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Dušana Čaploviča Pamätný list sv. Gorazda.

  Toto ocenenie je určené žiakom a študentom, ktorí dosiahli významné úspechy na medzinárodných predmetových olympiádach,  umeleckých a športových súťažiach. Tamás bol ocenený za úspešnú reprezentáciu Slovenskej republiky na Stredoeurópskej matematickej olympiáde, kde získal striebornú medailu.

  Slávnostné oceňovanie 81 mladých reprezentantov Slovenska sa uskutočnilo pri príležitosti Medzinárodného dňa študentstva v hoteli Bôrik.

 • 21. november 2013 (štvrtok) - 2013. november 21. (csütörtök)


  Opätovne sa aj tento školský rok otvoria dvere našich učební pre všetkých deviatakov zo základných škôl v rámci Dňa otvorených dverí.  Všetkých deviatakov, záujemcov o štúdium na našej škole, spolu aj s ich rodičmi týmto pozývame a radi privítame v priestoroch našej školy o 8.00 hod.

  Ebben a tanévben is kinyílnak iskolánk kapui az alapiskolák végzősei előtt. Minden kilencedikest, érdeklődőt a szüleikkel együtt ezúton meghívunk és szeretettel üdvözlünk az iskolánk épületében reggel 8:00 órakor! 

 • 15. novembra na Deň študentov usporiadame bezplatnú burzu kníh. Každý záujemca si môže odniesť knihy podľa svojho výberu. Spolu zachránime knihy, ktoré zapadajú prachom, ležia niekde v pivnici alebo jednoducho už doma zavadzajú. Aby sme mohli čítať zadarmo, bude nám pomáhať aj občianske združenie Lucerna v Tvrdošovciach.

 • Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania v týchto dňoch vyhodnotil celoslovenskú súťaž na vytvorenie originálneho loga národného projektu „Zvyšovanie kvality vzdelávania na základných a stredných školách s využitím elektronického testovania“.

  Mladí prejavili obrovský záujem o dizajn. Súťažné podmienky splnili 60 autori. Svoje práce posielali nielen študenti stredných umeleckých škôl a gymnázií, ale aj stredných odborných škôl či obchodných akadémií. Z Nitrianskeho kraja bol najúspešnejší žiak Gymnázia Petra Pázmáňa s VJM v Nových Zámkoch. Arnold Tóth, študent III.A triedy sa umiestnil na 8. mieste. Jeho logo je výtvarne a a myšlienkovo čisté a jednoduché: zobrazuje priebežný prechod z písomného testovania na elektronické. Talentovanému dizajnérovi gratulujeme!

 • Nové víťazstvo našich študentov!

  Žiaci Bopkó László (III.A), Csányi Márk (VIII.G) a Pál Ádám (III.A) dňa 23. októbra 2013 na medzinárodnej súťaže z histórie pod názvom „Dejiny Sedmohradska” v Budapešti získali II. miesto.

  Újabb siker!

  Diákjaink, Bopkó László (III.A), Csányi Márk (VIII.G) és Pál Ádám (III.A) 2013. október 23-án az „Erdély Aranykora” című nemzetközi történelem versenyen Budapesten a II. helyezést szerezték meg, jutalmuk a sok könyv mellett egy erdélyi körút.

 • Naši studenti pomáhali organizátorom 3. novozámockého Dňa tekvíc.

  A 3. érsekújvári Töknap szervezőinek munkáját segítették diákjaink.

 • Prezentovali sem našu školu na Burze práce a informácií.

  A Sportcsarnokban megrendezett Állás- és információs börzén bemutatkozott az iskolánk is.

 • Žiaci našej školy sa zúčastnili v dňoch  11.-12. októbra 2013 sútaže z histórie v maďarskom Lakiteleku. Ústrednou témou sútaže boli dejiny Sedmohradska. Do sútaže sa prihlásilo 24 trojčlenných družstiev, z ktorých 23 reprezentovalo maďarské stredné školy a gymnáziá. Celá sútaž sa skončila s veĺkým úspechom našej školy, nakoĺko družstvo v zložení Bopkó László, Pál Ádám, Csányi Márk sa umiestnilo na prvom mieste. Ďalšie naše družstvo v zložení Anda Tamara, Bukai László, Pollák Philip získali mimoriadne cenné ôsme miesto. Gratulujeme!

 • 9. októbra II.A a B trieda sa zúčastnila exkurzie, absolvovali sme praktické hodiny z environmentálnej výchovy: videli sme vodné dielo v Gabčíkove, previezli sme sa kompou, prechádzali sme sa v lese, ochutnali sme plody jesene.

  Október 9-én a II.A és B osztály tanulmányi kiránduláson vett részt. Gyakorlati órákat abszolváltunk environmentális nevelésből: jártunk a bősi vízierőműnél, átkeltünk a Dunán a vajkai komppal, sétáltunk az ártéri erdőben, kóstoltunk galagonyát, vadkörtét, szedret, csipkebogyót, fejtünk kecskét, lovaskocsikáztunk.

 • Od 27. septembra do 2. októbra študentka Karmen Makaiová z III.B  triedy a učiteľ Zoltán Soóky sa zúčastnili na Akadémií ESFALP (European Schools For A Living Planet- Európske školy pre živú planétu), ktorá sa uskutočnila v Rakúsku v meste Illmitz.

  Na otváracom ceremoniáli medzinárodného enviromentálneho stretnutia sa zúčastnilo 11 krajín z Európy (Rakúsko, Bulharsko, Chorvátsko, Česko, Maďarsko, Moldavsko, Rumunsko, Srbsko, Slovensko, Slovinsko, Ukrajina). Z uvedených 11 krajín sa zúčastnilo 33 škôl a každú školu reprezentoval 1 študent a 1 učiteľ.