• Mi is a feladata az iskolapszichológusnak?

Az iskolapszichológus munkájának alapvető célja, hogy szaktudásával segítse az iskola nevelő-oktató munkáját, növelje hatékonyságát, mind a megelőző mind a problémamegoldó tevékenységével. Néha a gyermek egészséges, harmonikus fejlődését számtalan ok zavarhatja meg. A gyerekek érzékenyen reagálnak  az őket közvetlenül körbeölelő  világ változásaira. Jelzik, hogy baj van, magatartásuk megváltozásával, problémás viselkedésükkel, iskolai teljesítményük hanyatlásával. Ilyenkor nagy szükség lehet az iskolapszichológus munkájára, aki egyéni konzultációkat tart a kívánt eredmény elérése érdekében. Meggyőződésem, hogy iskolapszichológusra nemcsak akkor van szükség, amikor “baj van”. Az iskolapszichológus elsősorban megismeri a diákok személyiségét, feltárja rejtett lehetőségeiket és fejleszti azokat. Az iskolapszichológus hatáskörébe tartozik a konzultáció. Az iskolapszichológust minden esetben szakmai titoktartás kötelezi.

Miben tud segítséget nyújtani:

• Beilleszkedési és magatartási zavarok azonosítása (agresszivitás, impulzivitás, szorongás, önértékelési problémák, önbizalomhiány, nyugtalanság, szétszórtság, visszahúzódás, baráti kapcsolatok hiánya),
        • Személyiség és szociális készségfejlesztés (szociális-érzelmi képességek fejlesztése, önértékelés, önbizalom növelése, társas, kommunikációs, konfliktuskezelési készségek, megküzdési és döntéshozatali készségek fejlesztése),
        • Megfélemlítés elleni és drogmegelőző programok szervezése,
        • Serdülőkori problémák feltárása (bandázás, lázadás, romlott iskolai eredmények, önbizalomhiány),
        • Egyéni konzultációk a szülők részére, neveléssel kapcsolatos támogatás,
        • Az osztályok kapcsolati hálózatát feltáró szociometriai vizsgálatok.

Ha bármit tapasztal a diák vagy szülő a felsoroltak közül, forduljon hozzánk bizalommal és reméljük, ha közösen tárjuk fel és választjuk ki a legjobb megoldási lehetőségeket.

A pszichológusi kabinet a földszinten a 6. teremben van, minden kedden és csütörtökön 7.00-tól 8.45-ig rendel.

Bejelentkezés az osztályfőnököknél.