• Úspech v sútaže Mladý záchranár, Kalokagatia 2022 - Siker a Mladý záchranár, Kalokagatia 2022 versenyen

• Skupina študentov nášho gymnázia (III.A – Ivanics Teodóra, II.A – Bíróczi Léda, Kecskés Marek, I.A - Dobrovodský Katalin, Mátyus Áron István, Gyepes Márkdosiahla zo 14 škôl 2. miesto v obvodnom kole v sútaži pod názvom Župná kalokagatia – Mladý záchranár 2022, ktoré zorganizovalo NSK.

Tento rok obvodné kolo sútaže sa konalo v Nových Zámkoch v 7.6.2022, ktoré bolo v znamení olympizmu. Sútaž pevne spája šport s kultúrou, výchovou a s ochranou života a životného prostredia a prospieva k mierovému spolunažívaniu.

Orientačný pretek päťčlenných zmiešaných družstiev bol spojený s vedomostnou súťažou a praktickými zručnosťami v oblasti: dopravy, všeobecného práva, geografie, histórie, športu, bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci, požiarnej ochrany, civilnej ochrany, ekonomiky, styku s verejnosťou, sociálnych služieb, prevencie drogových závislostí, topografie, hodu granátom, streľby zo vzduchovky, rúčkovania na lane, použitia improvizovaných prostriedkov individuálnej ochrany a prvej pomoci.

V blízkosti Topolčian, v Duchonke sa bude konať v septemberi 2022 regionálne kolo, kde sa zúčastnia prvé 3 víťazné skupiny.

Srdečne blahoželáme k výhre!

Gimnáziumunk diákcsapata (III.A – Ivanics Teodóra, II.A – Bíróczi Léda, Kecskés Marek, I.A - Dobrovodský Katalin, Mátyus Áron István, Gyepes Márk) a Nyitrai Kerületi Önkormányzat által szervezett Župná kalokagatia – Mladý záchranár 2022 verseny járási fordulóján 14 iskolából a 2. helyen végzett.

A verseny idén Érsekújvárban 2022.6.7-én megtartott járási fordulója, az olimpizmus jegyében került megrendezésre, amely összekapcsolja a sportot, kultúrát, nevelést, valamint az élet- és környezetvédelmet.

A megmérettetés során 5 fős kevert nemű csapatok tájfutását kapcsolták össze a szervezők, műveltségi versennyel és gyakorlati-ügyességi témakörökkel, amelyek a következő voltak: közlekedés, általános jogszabály, földrajz, történelem, sport, munkavédelem, tűzvédelem, polgárvédelem, közgazdaságtan,  média, szociális szolgáltatások, drogmegelőzés, térképészet, gránátdobás, légpuska lövészet, kötélmászás és különböző improvizált segédeszközök felhasználása személyvédelemnél és elsősegélynyújtásnál.

Az első 3 győztes csapat 2022. szeptemberében folytatja a versenyt a Nagytapolcsány közelében lévő Duchonka-ban.

A győzelemhez szívből gratulálunk!